“Eğitimin En Önemli Temel Taşlarıdır”

admin

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Bir ülkenin uygar medeniyetler seviyesine ulaşmasında ki en önemli adım eğitimdir ve eğitimin en önemli temel taşlarından birisi de hiç kuşkusuz öğretmenlerdir.” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında, Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım’ın Öğretmenler Günü olarak kutlamanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin gurur veren başarılı atılımlarının, mesleğine, Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı, bağımsız, demokratik ve laik bir toplum yaratma ülküsüne inanmış, çalışkan Cumhuriyet öğretmenlerinin üstün çabalarıyla gerçekleştirildiğinin altını çizen SEDEFÇİ, “Bireyleri küçük yaşlardan başlayarak, demokrasinin kazanımlarıyla tanıştıran, yüzleri hep ileriye dönük, çalışma azmini yitirmemiş öğretmenlerimiz, toplumumuza her zaman umut aşılamış, toplum bağlarını güçlendirmiş, etik değerlerin yaşatılmasına katkıda bulunmuş, düşünce dünyamızı zenginleştirmiştir.

Öğretmenlik, dünyanın en değerli varlığı olan insanları, geleceğe hazırlayan ve yatırım yapan saygın bir meslek dalıdır.” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi mesajında öğretmenlere seslenerek son olarak şunları kaydetti: “ İnsanlığın mimarı Sevgili Öğretmenler;

Geleceğimizin yapı taşlarını hazırlayan ve yaşamın her türlü zorluklarına rağmen mesleğinin ilkelerinden ödün vermeden özverili çalışmalarını sürdüren, çocuklarımızı emanet ettiğimiz ve emanetlerimizi her daim koruyup kollayıp, en doğru bilgiyi yüklemeye çalışan sizlere öncelikle teşekkür eder ve eğitim emekçileri siz öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 185 total views,  2 views today

Next Post

Acaba neden.?

  Haber aldığımıza göre, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli TBMM’deki  “Çevre Komisyonu” görevinden istifa etmiş. Milletvekili olmadan önce ergene kirliliğini önlemek için mücadele sözü veren Milletvekilimiz bu görevini neden terk edip, kendi iş alanına daha yakın olan  Sanayi Ticaret,Enerji Tabii Kaynaklar Bilgi ve Teknoloji  komisyonuna girmeyi tercih etti. Böylece daha […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp