Eğitimler devam ediyor

admin

Edirne Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Aile Danışmanlık Birimi 2016 yılında da eğitimlere devam ediyor.

Gençleri madde bağımlılığından uzak tutmak, madde ve madde bağımlılığı hakkında farkındalık yaratmak amacıyla Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatıyla çalışmalarına devam eden Uzm. Psikolojik Danışman Esra Selvi, İl Müftülüğüne bağlı Melek Hanım, Menzilahir, Yıldırım ve Hacı Sarraf Kuran Kurslarına giderek, buradaki öğrencilere eğitim verdi.

Eğitimler devam ediyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca, Edirne Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Aile Danışmanlık Birimi, İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa gerçekleştirdiği proje kapsamında Mithatpaşa ve Ferah Ortaokulu ile Emel Özgür Subaşıay Lisesi ve Serhat İMKB Teknik Meslek Lisesi’ne giderek, burada eğitim gören gençleri erken yaşta evliliğin getirdiği sorunlar hakkında bilgilendirdi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki kadınlara yönelik etkinlikler yapan Aile Danışmanlık Birimi, cezaevinde kalan kadınların da bu anlamlı günü kutlamalarını sağladı.

Eğitimler devam ediyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndaki hükümlülere Madde Bağımlılığı ve Madde Bağımlığı Mücadele konusunda eğitim veren Aile Danışmanlık Birimi, Edirne’de yayın yapan radyolarda vatandaşları her ay çeşitli konularda bilgilendirmeye devam ediyor.

Öğrencilere sınav öncesi ve sınav sorasında eğitim danışmanlığı görevini de üstlenen birim, vatandaşlara yönelik psikolojik danışmanlık hizmetine de devam ediyor.

 

 

 

 91 total views,  6 views today

Next Post

Köy Enstitüleri aydınlanma ışığı 76 yaşında

Köy Enstitülerinin 76. Kuruluş yıldönümü nedeniyle Edirne Belediyesi Nikah Salonunda bir toplantı yapıldı. Edirne Belediye Başkanı  Recep Gürkan ve Başkan Yardımcısı  Tabip Odası Başkanı Dr Ertuğrul Tanrıkulunun  da katıldığı toplantıda  söz Alan Kepirtepe  Köy Enstitüsü  Mezunu  ve Kepirtepe’liler Derneği  Yöneticisini Hasan Çevik,Kepirtepe Köy Enstitüsünün temellerinin atıldığı yer  1938 yılında askeri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp