Eğlenecek Başka Yer Mi Yok

admin

T.Üniversitemiz yetkilileri bu yıl konserlerini Ayşekadın kampüsu yerine Sabancı Kültür Merkezi karşısındaki padişah otağlarını andıran, işyerleri yanındaki alanda yapmaya kararlaştırmış. Söylendiğine göre bunda amaç yeni açılan işyerlerini tanıtmak faaliyetlerine destek vermekmiş.

Söylenen bu. Biz de onların yalancısıyız. Orada ısrar edildiğine göre başka bir sebep bulmak mümkün değil. Bu meselenin bir yanı.

Peki, konserin burada yapılmasına karar veren bu zatlar konser alanının birkaç yüz metre ilersindeki hastanede insanların yaşam mücadelesi verdiklerini hesaba katmadılar mı?

Sen burada insanların çılgınca eğlenmesine müsaade edeceksin konser alanını gölgesinde insanlar senin konserini mi izliyor, yaksa canı ile mi uğraşıyor.

Rock konserleri yapmak için neden hastane çevresinde bir yer seçildi, yoksa hastalarımızı müzikle mi tedavi etmeyi düşünüyorlar. Şaka bir yana bu konser uygulaması halk arasında büyük tepki topladı. Hastanede yakınlarının başucunda tedavi olmasını bekleyen hasta yakınları, Üniversitenin bu uygulamasını hayretle karşıladıklarını sakin ve sessiz olması gereken bir yerde kulakları tırmalayan müzik sesinin hastaları ve hasta yakınlarını çok huzursuz ettiğini belirterek. “Aramızda hastası, acilde ve yoğun bakımda olanlar, acıdan kıvrananlar, hatta gün ve saatleri sayılı hastalar var. Siz böyle hastaların bulunduğu bir hastanenin yanına gençlerin çılgınca eğlendiği rock konseri düzenliyorsunuz.

Buradan gelecek gürültü kirliliğinin hastaları rahatsız edip etmeyeceğini kendisi de hekim olan Sayın Rektörümüz o lüks sarayları andıran odasından görmüyor mu? Bunu hastalarımıza hasta haklarına yönelik bir ayıp ve saygısızlık olarak kabul ediyoruz.  Bu organizasyonu yapanları kınıyoruz “diye tepki gösterdiler.

Şimdi bir Allahın kulu çıkıp buna haksız desin. Özellikle hastanenin cefasını çeken günlerce hasta yanında kalanların ruh hallerini siz düşünün.

Amaç yeni açılan işyerlerine destek sağlamaksa, bunu hastaları taciz ederek sağlayamazsın. Hipokrat yeminin de buna izin vermez. Trakya Üniversitemiz genel kanıya göre, istenilen eğitim düzeyini bir türlü yakalayamadı. Bakıyorsunuz ülke genelinde de yeterli oranda sesini duyuramıyor.

Eğitim dönemi içinde yapılan sıradan etkinlikler haricinde T.üniversitesinin gayreti ile gerçekleşen kaç ülke genelinde ses getiren bir faaliyet görebilirsiniz.

Üniversitemizin bu görüntüsü Serhat ve kültür kentimiz Edirne’nin beklentisi düzeyinde değil. Daha önceleri Bu kurumda görev yapanların da görüşler bu doğrultuda. Bunda lokomotif görevi üstlenecek üniversite yönetimidir. Bu konuda hareket gelsin ivme kazanılsın diye iktidar partisince de desteklenen bir rektörümüz göreve geldi. Bugün bakıyorum kendisini bu göreve getirmek için gayret gösterenler Facebook  sayfalarında yaptıklarından pişmanlık duyduklarını açıklıyorlar “beklediğimiz gibi çıkmadı üniversitede hiçbir faaliyetini göremiyoruz” diyorlar. Sanırım bu yakınmalar  rektörümüzün camlı köşkündeki mekanına da ulaşmıştır.

Bugün T.Üniversitemizin Araştırma Hastanesi adeta dökülüyor. Ara elemen eksikliği bir yana,  hasta odalarının ne kadar hijyenik olduğu tartışılır hale geldi. Burası ki, Trakya’nın dört bir yöresinden hastaların tedavi gördüğü bir Üniversite hastanesinin bu duruma gelmesi acaba neyin işareti sayılıyor. Yoksa Üniversite ve devlet hastaneleri özel hastanelere mi feda edilmek isteniyor.

Öyle düşünülüyorsa çok yazık. Fakir fukaranın özel hastanelerde tedavi olacak gücü mü var.  Bu hastanelere düşmeye görünüz.  Hastaneden ayrılırken önüne uzatılan faturayı gördüğünde feleğin şaşar. Bu üniversitemiz bölge halkımızın fedakârlığı ile kuruldu. Bu kentte herkes bu hastanenin yapılmasından gurur duydu. Kurulmasına katkı sağlayanları saygı ile andı. Bugün sağ olanların hastanenin durumunu gördükçe yürekleri sızlıyordur. Sözün kısası,  Üniversitemiz için ince hesap peşinde olanlar onu başka yöne sevk etmek görevi üstlenenler hesaplarını yeniden gözden geçirmek zorundadır.

Üniversitede görev alanlar,  Edirne halkının yapısını iyi tahlil etmeli. Başka bölgelerde rahatlıkla oynanabilecek oyunlara bizim bölge insanımız izin vermez.  Bugün Üniversite yönetiminin aldığı bazı tavırları halkımız yakından izliyor. Yapılanlara “ben yaptım oldu “ gözüyle bakanlar “Benim arkam güçlü,  Beni buranın halkının görüşü ilgilendirmez”  diyenler bunun öyle olmadığını anlayacaklardır. Haberleri ola.

 41 total views,  2 views today

Next Post

Herşey Güvenli Trafik İçin

Şehit Üsteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu YAVRU TEMA TEŞKİLATI öğrencileri sorumlu öğretmenleri ŞİRİN ÇOĞAL’ın gözetiminde Edirne Emniyeti Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Alpay Erdem ve görevli polislerle birlikte Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası etkinlikleri çerçevesinde yapılan çalışmalara destek vererek bugün marketlerdeki bir çok ürünün üzerine trafik temalı bilgilendirici stickerler yapıştırarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp