EKAMEDER, İkinci Kez Hibe Desteği Aldı

admin

Edirne Kadın Merkezi Dayanışma Derneği (EKAMEDER), “Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı” (BMOP) kapsamında yürütülen “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğiyle Bütçelemeyi Öğreniyoruz” projesi ile Sabancı Vakfı Hibe Programı’ndan ikinci kez hibe desteği almaya hak kazandı.

ekameder (1)

Edirne Kadın Merkezi Dayanışma Derneği (EKAMEDER) Proje Koordinatörü Ayten Sünnetçiler, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliğiyle Bütçelemeyi Öğreniyoruz” projesi ile ilgili olarak, Sabancı Vakfı Hibe Program Sorumlusu ve aynı zamanda Proje İzleme Uzmanı Dr.Öykü Uluçay, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu ve Ertuğrul Tanrıkulu ile Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği Başkanı Dilek Kaynak ve proje ekibinin de katıldığı bir toplantı düzenlediklerini söyledi.

EKAMEDER) Proje Koordinatörü Ayten Sünnetçiler, proje kapsamında, bütçe sürecinin tüm aşamalarının, kadınların ve erkeklerin ihtiyaçlarını ve haklarını dikkate alarak yapılandırdığı ve değerlendirdiği bir çalışma alanı ve politika aracı olan Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme (TCDB) konusunda, EKAMEDER öncülüğünde ve Kadın STK’lardan oluşacak bir İzleme Grubu’nun Edirne Belediyesi stratejik plan toplantılarına dahil olmasını hedeflediklerini söyledi. Proje ile ayrıca Merkez ve Keşan, Uzunköprü ve Enez ilçelerinde, Belediye çalışanları ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik eğitimler düzenleneceğini ve 10 ay sürecek proje ile Merkez ve ilçelerde toplam 180 kişinin bilgilendirme ve eğitim toplantılarına katılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Bilgilendirme ve eğitim seminerleri kapsamında, Sabancı Vakfı Hibe Program Sorumlusu ve aynı zamanda Proje İzleme Uzmanı Dr.Öykü Uluçay, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu ve Ertuğrul Tanrıkulu ile Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği Başkanı Dilek Kaynak’ın katıldığı toplantıda, 2015-2019 Stratejik Plan’ına dair önerilerin dile getirildiği ve toplantı ile toplumsal cinsiyet eşitliği hedeflerinin plana yansımasının hedeflendiği bildirildi.

ekameder

Sünnetçiler, BM Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi ortak programı hakkında şu bilgileri verdi: “Sabancı Vakfı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi (UN Women), Sabancı Üniversitesi ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin işbirliğiyle 2015 yılı sonuna kadar 11 ilde yürütülüyor. Ortak programın amacı, yerel düzeyde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği taahhütlerinin uygulanmasının hızlandırılması ve kadın haklarının güçlendirilmesine katkıda bulunmak için yerel yönetimlerin ve toplumsak cinsiyet eşitliğine yönelik çalışan kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerinin geliştirilmesidir.

Edirne Kadın Merkezi Dayanışma Derneği (EKAMEDER), olarakta ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliğiyle Bütçelemeyi Öğreniyoruz’ projesi ile bu program kapsamında yürütülen Sabancı Vakfı Hibe Programı’ndan ikinci kez hibe desteği almaya hak kazandık.

Hibe almaya hak kazandığımız projeyi, Edirne Valiliği, Edirne Belediyesi, Trakya Üniversitesi ve Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Derneği ile ortaklaşa yürütüyoruz.”

 8 total views,  2 views today

Next Post

Oda Yöneticilerinin Yaz Turları

Meslek oda yöneticileri özellikle bahar ve yaz aylarında deniz sahillerinde düzenlenen sözde seminerlere ve eğitimlere katılırlar.  Genellikle bu tür toplantılar turizmin yoğun olduğu yerlerde yapılır. Aslına bakılırsa bu toplantılar Odalarımızın ve meslek kuruluşlarımızın yöneticileri için çok yararlı ve eğitici olması gereken toplantılardır. Uzmanların da katıldığı bu tür toplantılarda ülkemiz ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp