EKK 22. genel kurulu yapıldı

admin

Edirne Kent Konseyi 22. Genel Kurulunu seçimli olarak yaptı. 11 Haziran günü ETSO Salonunda yapılan Genel Kurula delegeler dışında izleyici olarak katılanlarda fazlaydı.

Divan kurulu

 

 

 

 

 

 

 

 

164 delegenin davetli olduğu genel kurul çoğunluğun sağlanması ile başladı. Toplantıyı açılışı sonrasında Divan Başkanlığına Sabahattin Yıldırım yazmanlıklara da Gönül Sayın ve Firdevs Selvili seçildi. Sandık Kuruluna ise Ayhan Fırtına, MünübeYeprem ve Gürbüz Tarçın seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra açılış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı Özer Demir yaptı. Demir yaptığı konuşmada; Şükrüpaşa Mahallesinde kent içinde planlanan benzinliğe yapılan itirazı ve Bostanpazarı Meydanına yapılan itirazı başaran mahallelilere ve bu itirazları dikkate alan belediyeye teşekkür etti. Kentin sahibi olmayı beceren ve öğrenilmiş çaresizlikten kurtulmuş kentlilerin olmasının Edirne Kent Konseyinin oluşum nedeni olduğunu vurguladı. Daha sonra son iki yılda yapılan çalışmaları özetledi.

EKK başkanı Özer Demir

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuk olarak konuşan Belediye Başkanı Recep Gürkan ise birlikte güzel işler yapıldığını ve kenti birlikte yönetme vaadini yerine getirmeye çalıştığını söyledi. Kentin sorunlarının ortak akıl ile daha kolay çözüleceği vurgusunu yapan Gürkan; ağır ama güzel işler yapılacağını sözlerine ekledi.

Bld. Bşk. Recep Gürkan

 

 

 

 

 

 

 

Çalışma raporunu Yönetim Kurulu üyesi Nur Yılmaz Ercin slayt eşliğinde yaptı. Delegeler rapor hakkında konuştu ve Özer Demir eleştirilere yanıt verdi. Denetim Kurulu raporunu ise Ayten Eren yaptı.

Kent Konseyinin çalışmalarına kılavuz olacak olan kararların görüşülmesine geçildi.Yeşil Alan, Park ve Kıyıların Amaç Dışı Kullanılmasının Önlenmesi, Engelsiz, çocuk ve kadın dostu bir kentin yaratılması, Kent Yönetiminde alınan kararlarda katılımcılık ve şeffaflığın sağlanması ve Edirne Tarihi ve Kültürel Miraslarına sahip çıkılması konularında verilen önergeler oy birliği ile kabul edildi.

Katılımcılar 1

 

 

 

 

 

 

 

 

Gündemin seçimler bölümüne geçildi ve başkanlık için Kent Konseyi Genel Sekreteri Ziya Gökerküçük aday olduğunu söyledi, başka aday çıkmadı ve yapılan oylamada oy birliği ile seçildi.

Yönetim ve Denetim Kurulu seçimlerine geçildi. Yönetim Kurulu için 12, Denetim Kurulu için 4 aday başvurdu. Yapılan gizli oylamada Yönetim Kuruluna; Nebahat Çavuş, Ayşe Dengiz, Nilüfer Sivrikaya Tokgöz, Sultan Fırtına, Arif Kuday, Mesut Murat Bulut ve Ahmet Ürer seçildi. Denetim Kuruluna ise Özer Demir, Firdevs Selvili ve Nihat Çolak seçildi.

 100 total views,  2 views today

Next Post

ASKON’un geleneksel iftar yemeği

                    ASKON’un gelenek sel iftar yemeğine  Edirne Şube Başkanı Kadir Alkan, Ak Parti Keşan Gençlik Kolları Başkanı Adnan Akıncıoğlu, Yönetim kurulu üyeleri Selman Okunmuş, Fatih Coşkun katıldı. Gazetemize açıklama yapan Keşan Gençlik kolları Başkanı Adnan AKINCIOĞLU;  Geleneksel iftar yemeğinde bir araya […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp