“EKONOMİ BERBAT DURUMDA, ESNAF KAN AĞLIYOR”

admin

CHP Çevre ve Doğa Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde  kurulan Su Komisyonu Üyeleri olarak Edirne’de çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundular.

CHP Edirne İl Başkanlığında gerçekleşen basın toplantısına, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, CHP Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakıroğlu ,Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün ,Kırklareli Milletvekilleri Turabi Kayan ve Vecdi Gündoğdu ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu katıldı. Basın mensuplarına açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç; “Dolar aldı başını gitti. Ekonomi berbat durumda. Esnaf ve Çiftçi kan ağlıyor. İşçi ve köylü perişan, emekli geçinemiyor. İnsanlar kuru soğana ve kuru ekmeğe muhtaç olmuş durumda. Bu olaylar Sayın Cumhurbaşkanının umurunda bile değil. Bakın önceki akşam TV’ye çıktı. O Konuştu. Dolar uçtu. Erdoğan konuştu, dolar yükseldi. Eğer Sayın Cumhurbaşkanı memleketi seviyorsa ve memlekete azıcık faydalı olmak istiyorsa artık konuşmasın. Çünkü o konuştukça ekonomi berbat hale geliyor, çünkü ekonomiyi bilmiyor. Buradan soruyorum; “BANA YETKİYİ VERİN GÖRECEKSİNİZ DOLAR NASIL DÜŞECEK” diyen Sayın Cumhurbaşkanı neredesin? Millet size yetkiyi verdi. Dolar 8,80’i gördü. Bu kimin döneminde, Recep Tayyip Erdoğan döneminde oldu. “YAPARSA AK PARTİ YAPAR” Evet AK Parti yaptı ve Dolar 8,80 Oldu. Evet Hayaldi Gerçek oldu.”dedi.

“128 Milyar Dolar Nerede?”

Türkiye’nin her yerinden sordukları ama cevap alamadıkları “128 Milyar Dolar Nerede?” Sorusunu Edirne’den de sorduklarını ifade eden Öztunç: “Fakir fukaranın, garip gurebanın, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan, emeği, alın teri olan, bu memleketin birikimi olan 28 Milyar Dolar nerede? Diye soruyoruz hala açıklayamıyorlar. Biz 128 Milyar Doların hesabını sormaya devam edeceğiz.” dedi.

MAFYANIN HER AY 10 BİN DOLAR RÜŞVET VERDİĞİ MİLLETVEKİLİ KİM?

 Mafyanın her ay 10 bin dolar rüşvet verdiği iddia edilen Milletvekilinin kim olduğu afişinin CHP Edirne İl Binası’na asıldığını söyleyen Öztunç: “Bu rüşvetin verildiği milletvekili kimdir? Bunu biz söylemiyoruz. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu devletin televizyonunda bunu söyledi. Buradan Trakyalı Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a Trakya’dan sesleniyorum; “10 bin Dolar rüşvet alan siyasetçi kim?” Bu sorunun cevabından kaçamazsınız.”dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 10bin-dolar-afisi-chp.jpg

 Öztunç konuşmasında “Bildiğiniz gibi son dönemde gündemde çok konuşulan Deniz Salyası olayı var.  Bu olay ortaya çıkınca bizlerde komisyonumuzun çalışmalarını erkene aldık. Önceki gün Tekirdağ ve Kırklareli’de çalışmalarımız oldu. Neden Trakya diye soracak olursanız, Ergene’de yaşanan kirlilik nedeniyle Trakya’dayız. Değerli arkadaşlar Türkiye günlerdir Deniz Salyasını konuşuyor. Balıkçılarımız da yıllardır özellikle uyarılarda bulunuyordu. Denizde Salya olduğunu, bunun daha da büyüyeceğini ve artacağını söyleyip feryat ediyorlardı. Buna sebep olan en önemli etkenlerin başında Marmara Denizinin kirletilmiş olmasıdır. Başta Kimyasal, evsel ve Kanalizasyon atıkları olmak üzere bir çok atık denize boşaltılarak işte bugünkü duruma gelinmesine sebep olundu.  Bakın Ergene nehri de aynı şekilde kirli akıyor. Önceki Gün Çorlu’da Sağlık Mahallesi’ne gittik ve gördük. Orada kokudan durulmuyor. İnanılmaz derecede kirli akan Ergene nehri için hükümet temiz olduğunu ve temiz aktığını iddia ediyor. Bakın Sayın Cumhurbaşkanı Konferans yöntemiyle toplantı yapıyor ve buradaki bölgeye bağlandığı zaman; “ERGENE NASIL TEMİZ Mİ AKIYOR” diye sorduğunda “EVET TEMİZ AKIYOR SAYIN CUMHURBAŞKANIM” diyorlar. Gelin görün, Ergene temiz değil kirli akmaya devam ediyor.  Buradan Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum’a çağrı yapmak istiyorum: “Eğer siz Ergene’nin temiz olduğuna ve temiz aktığına inanıyorsanız buyurun gelin hep beraber Ergene nehrinin istediğiniz yerde yüzelim. Gelir mi? Gelemez?.” dedi.

“NEHİRLER ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI DENETİMİNDEDİR”

 Ergene Nehri’ni Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın denetlemesi ve temizlemesi gerektiğini ifade eden Öztunç; “Nehir güzergahında faaliyet gösteren bütün fabrikaları Çevre ve şehircilik İl Müdürlükleri denetmelidir. Onların uhdesindedir. Ama Sayın Cumhurbaşkanı işin kolayına kaçıyor ve her zaman olduğu gibi CHP’li belediyeleri suçluyor. Bakın Marmara Denizinin kirliliği Balıkçılığı bitiriyor. Balıkçılık ekonomiyi bitirir. Bu işten sadece İstanbul değil tüm Türkiye etkilenir. Bugün Marmara Denizi feryat ediyor ve bir an evvel tedbir alınmalı diyor. Ergene’ye akan o kimyasalların durdurulması gerekiyor. CHP’li Belediyelerin parasını verip yaptırdığı arıtma tesisleri çalışıyor, ama fabrikalarda çalışmayan arıtma tesisleri var. Bunların incelenmesi ve denetlenmesi gerekiyor.” dedi.

“KANAL İSTANBUL MARMARA DENİZİNİ BİTİRME PROJESİDİR”

Kanal İstanbul Gerçekleşirse Marmara Denizi’nin üstünde bulunan tabuta son çivinin çakılmış olacağını söyleyen Öztunç: “Kanal İstanbul Marmara Denizini bitirme projesidir. Marmara’yı cenazeye çevirme projesidir. Yarından itibaren de bunları T.B.M.M’de gündeme getireceğiz.” dedi.

SU KOMİYONU ÜYELERİ UZUNKÖPRÜ’DE ERGENE NEHRİNİ İNCELEDİ

CHP İl Binasındaki Basın toplantısının ardından CHP Çevre ve Doğa Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı bünyesinde  kurulan Su Komisyonu Üyeleri Uzunköprü’de Ergene nehri üzerinde incelemelerde bulundu. Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan tarafından karşılan heyet Başkan Becan’dan  Ergene nehri hakkında bilgi aldı. Burada açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç: “Ergene’nin temiz olduğunu ve temiz aktığını iddia edenlere diyoruz ki; “Oradan size davulun sesi hoş geliyor. Buraya bir gelin ve kendi gözünüzle görün. Yani bizim gibi yapın. Çorlu, Alpullu ve Uzunköprü’ye gelin gerçeği görün. Ergene suyu kimyasallarla birlikte kirli akıyor. Bunu Çorlu’dan da Bakan Murat Kurum beye seslendik. Buradan bir kez daha sesleniyorum. Varsa yüreğin, buranın temiz olduğunu iddia ediyorsan gel Edirne’ye birlikte suya girip yüzelim. Biz buradayız.  Kirli akan Ergene, böyle giderse Marmara’yı da bitirecek. Bugün Komisyon olarak Saroz körfezine de gidip incelemelerde bulunacağız. Devamında Ankara’ya dönüp, yarından itibaren bu durumu T.B.M.M. gündemine getirmeye devam edeceğiz.”dedi.

“SAROS KÖRFEZİNDEKİ DOĞA KATLİAMI DURDURULMALI”

Heyet daha Sonra Saroz Körfezine hareket edip orada çeşitli incelemelerde bulundu. Saroz Körfezindeki Doğa katliamını yerinde inceleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç burada yaptığı açıklamada; “Burası Türkiye’nin en güzel cennet köşelerinden bir yerdi. Bakın gördüğünüz gibi tablo ortada. Ağaçlar kesilmiş. Orman kesilmiş. Doğal tabiat bozulmuş ve yerine taş yığını ve beton yığını bir liman yapılıyor. Liman yapılmasına karşı değiliz. Ama limanın yapılan yeri yanlış. Biz buna karşıyız. Burada yanlış yer seçildi. Başka bir bölge seçilebilirdi. Bu klasik bir AK Parti zihniyetidir. Doların Yeşilini Ağacın Yeşilinden çok sever. Ama gün gelecek bu işlerde hangi pazarlıkların döndüğünü göreceğiz. Bakın görüyorsunuz 8-10 yıl önce yapılan o kirli ilişkiler şimdi açığa çıkıyor. Gün gelecek buraları da itiraf edecekler. Böylesine güzel bir cennet koy perişan edilmiş durumda. Kıyılmış ve yazık edilmiş buraya. İnşallah milletimiz gelecek seçimde bunlara cevabını verecektir.”dedi.

 246 total views,  6 views today

Next Post

AK PARTİ "Çevrecilik lafla olmuyor, çevrecilik ispat-ı vücutla oluyor"

5 Haziran Dünya Çevre günü etkinlikleri kapsamında AK Parti İl Başkanı Belgin İba ve İl Yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları Çevre, Şehir ve Kültür Başkanları ve ilimizde Cemre Projesine dahil olan gençlerin katılımıyla basın toplantısı gerçekleşti.Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Ezgi Yetkiner’in okuduğu basın açıklamasında; “Bir yılı aşkın zamandır […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp