İstanbul’da faaliyetini 1996 yılından bu yana sürdüren Keşanlı Yönetici ve İş Adamları Derneği, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Ekonomi Trakya Buluşmasını gerçekleştirdi. İş, siyaset, eğitim ve sanat dünyasından birçok ismin bir araya geldiği KEYİAD Trakya Ekonomi buluşmasına, TUSİAD Başkanı, CHP Ekomoni ve Mali Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı-Tekirdağ Milletvekili, Edirne milletvekilleri, Keşan Kaymakamı, Bahçeşehir Eğitim Kurumları Mütevelli Heyet Başkanı, Keşan-İpsala-Enez Belediye Başkanları, Keşan-İpsala-Enez Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları, Keşan-İpsala-Enez Meclis Başkanları, Keşan-İpsala-Enez Ticaret ve Borsa Başkanları, Trakya Sipet Başkanı, Keşan-İpsala-Enez Bölge Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve Keşan-İpsala-Enez kökenli iş adamları katıldı.

 

Netmoda.com sponsorluğunda Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşen  KEYIAD Trakya Ekonomi buluşması Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eler’in konuşması ile başladı. TUSİAD Başkanı Ümit Boyner,  CHP Ekomoni ve Mali Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak gibi ekonomi dünyasının önemli isimleri konuşmacı olarak yer aldı. 2012 yılı Türkiye ve Dünya ekonomisini değerlendirip, 2013 ekonomik beklentileri hakkında görüşlerini paylaştılar.

 

KEYİAD Ekonomi Trakya Buluşması’nda  Ümit Boyner’e “Yaşam Boyu Başarı” ödülünü KEYIAD Başkanı Ahmet Eler tarafından sunuldu. Ayrıca son dönemde moda ve yaratıcı gençlerin dünyasına hızlı giriş yapan Netmoda.com’un kurucusu ve akaryakıt, turizm, inşaat, finans, gayrimenkul, beyazeşya, sanayi, teknoloji yatırımları konularında faaliyet gösteren Sapcı Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Akın Sapçı’ya “Yılın Girişimcisi” ödülünü Ümit Boyner  verdi. Ekonomi Trakya Buluşması’nda “En Başarılı İş Adamı” ödülü Yusuf Yılmaz’a,“En Başarılı  Keşanlı İş Adamı” ödülü Ali Osman Kale’ye, “Türkiye’nin Dünyadaki Eğitim Elçisi” ödülü  Enver Yücel’e, “Yılın Siyasetçisi” ödülü de Faik Öztrak’a takdim edildi.

 

Konferansın ardından KEYİAD Yönetim Kurulu Üyesi Klarnet Virtözü Serkan Çağrı’nın Solo Klarnet Dinletisi toplantıya ayrı bir renk kattı.

 

Serkan Çağrı Klarnet Dinletisi ardından “ Keşan Satır Eti ve Ipsala Pirinci’nin yendiği akşam yemegi ile KEYİAD buluşması sona erdi.