El emeği ürünler sergilendi

admin

El emeği ürünler sergilendi  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Lokali’nde gerçekleştirilen Edirnekari ve El Sanatları Kursu’na katılan 19 kursiyerin bir yılda yaptığı el emeği ürünler sergilendi. 200 parça ürünün yer aldığı serginin 6 Mayıs 2016 tarihine kadar ziyarete açık kalacağını anlatan Gegeoğlu, Edirnekari’nin unutulmaması ve gelecek nesillere taşınması için açılan kursların çok önemli olduğunu söyledi.

El emeği ürünler sergilendi  (6)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi Zübeyde Hanım Kadın Lokali’nde gerçekleştirilen açılış törenine Edirne Belediyesi Başkan Vekili Selçuk Çakır, Edirne Belediye Başkan Yardımcıları; Çiğdem Gegeoğlu, Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ile İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ve Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Emin İnağ katıldı.

El emeği ürünler sergilendi  (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Serginin açılışında konuşan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Edirnekari’nin tanıtılması, unutulmaması ve geleceğe taşınması için Edirne Belediye bünyesinde açılan kurslara çok önem verdiklerini söyledi.

El emeği ürünler sergilendi  (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi olarak kadın lokallerini her mahalleye açmak istediklerini anlatan Gegeoğlu, “Kaleiçi’nde yer alan Eski Vali Konağı’nı 8 Mayıs Anneler Günü’nde Saat: 14.00’de Kadın Merkezi olarak hizmete kazandırıyoruz” diye konuştu.

El emeği ürünler sergilendi  (4)

 

 

 

 

 

 

 

Edirnekari Kurs Hocası Canan Gürcenan sergiye katılan herkese teşekkür ederek, “Bugün burada bir yıllık el emeğimizi sergiliyoruz.  Sergimiz 6 Mayıs 2016 Cuma Günü’ne kadar açık kalacak” dedi.

Sergi; Edirne Başkan Vekili Selçuk Çakır, Edirne Belediye Başkan Yardımcıları; Çiğdem Gegeoğlu, Dr. Ertuğrul Tanrıkulu ile İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan ve Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Emin İnağ’ın katılımıyla ziyarete açıldı.
El emeği ürünler sergilendi  (2)

 123 total views,  2 views today

Next Post

İl Genel Meclisi Mayıs ayı toplantısı

                İl Genel Meclisinin 5 gün sürecek mayıs ayı toplantısının ikinci gününde gündemdeki konular görüşüldü. İL Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş başkanlığında yapılan toplantıda ilk olarak açılış ve yoklama yapıldı. Tutanak özetlerinin ardından söz alan Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Halil İbrahim Bulak, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp