ELEKTRİK FATURALARI VATANDAŞI ÇARPIYOR

admin

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu vatandaşın yeni yılla birlikte zamlı gelen elektrik faturalarıyla çarpıldığını söyledi.
AKP’nin zamdan başka bir şey yapmadığını ifade eden Doç. Dr. Gaytancıoğlu “elektrik faturalarını gören vatandaşlarımız şok oluyor” dedi. Maaşlara yapılan artışların yapılan zamlarla çoktan geri alındığını belirten Doç. Dr. Gaytancıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Zamlı faturalar evlere gelmeye başladı ve AKP’nin gerçek yüzü vatandaşlarımızı bir kez daha çarptı. Elektrik faturalarını gören vatandaşlarımız şok geçiriyor. 21’inci yüzyılda elektrik kullanmak lüks oldu. AKP iktidardan gitmeden vatandaşı mum ışığına, tel dolaba, çamaşırları elle yıkamaya döndürmek için çalışıyor.
Elektrik lüks değil zorunlu ihtiyaçtır. Dağıtım şirketlerinin özelleştirilmesi ve yapılan diğer özelleştirmelerle elektriğin kamusal bir hak olduğu gerçeğini unutturmak istiyorlar. Bu zamlarla vatandaş evinde elektrik kullanamayacağı gibi tarlasını sulamak için de kullanamayacak. Bu kadar zam yapmak için insaf sadece ekonomi bilmemek yetmez insaf ölçüsünü de kaçırmak gerekir. Bunun sonu karanlıktır. Şimdi ödemeyen faturaların sayısı daha da artacak.
Hangi tarafından bakarsak bakalım yanlış olan politikalardan dönülmeli ve vatandaşlarımızın temel hakkı olan elektrik, su gibi ürünler insanı bir hak olarak kar amacı güdülmeden sağlanmalıdır. Biz CHP iktidarında bunu yapacağız.”

 644 total views,  2 views today

Next Post

2022 EDİRNE YILINDA ATA'NIN HUZURUNDA

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri 2022 Edirne Yılı nedeniyle Ankara’ya giderek, Ata’nın huzuruna çıktı.Edirne’nin Kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle Edirne Belediye Meclisi tarafından alınan meclis kararıyla 2022 Edirne Yılı olarak ilan edilmişti. Bu kapsamda Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları; Selçuk Çakır, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp