Elhova ile Lalapaşa ortak spor sahası

admin

Lalapaşa İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği ile Bulgaristan Yanbol İli Elhova İlçesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri halı saha törenle açıldı. Açılış törenine  Elhova Belediye Başkanı  Peter Handreev Kirov,   Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah,  Lalapaşa Kaymakamı Mehmet Durgut,Süloğlu Kaymakamı Numan Altay, Daire Müdürleri, öğrenciler ile  Elhova güreş takımı katıldı.

Elhova ile Lalapaşa ortak spor sahası (4)

 

 

 

 

 

 

 

Elhova Belediyesi ile ortaklaşa gerçekleştirilen kültürel mirasın korunması projesi ile Lalapaşalı gençlerin spor yapabilecekleri ailelerin piknik olarak faydalanacakları Halı saha çocuk oyun parkı ve yürüyüş alanlarının yer aldığı Lalapaşa ilçesi Güreş alanındaki halı sahanın açılışında konuşan Lalapaşa Kaymakamı Mehmet Durgut, 15 aylık bir çalışma sonunda bu projeyi tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şunları kaydetti; “Bu projenin yapılması aşamasında sıkıntılar çektik.

Elhova ile Lalapaşa ortak spor sahası (2)

 

 

 

 

 

 

 

O sıkıntıların ardından onun yerini böyle sevinçli güne bırakmasının mutluluğu içindeyiz. Bu proje kapsamında Bulgaristan’ın Elhova kentinde bazı etkinliklere katıldık. Folklor ekibimizle birlikte kentimizi tanıttık. Burada da folklor ekibimizin gösterisini ardından,Elhova’dan gelen güreşçilerin de katıldığı güreş müsabakalarını izleme imkanı bulacağız. Bizlere Destek verem Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’e Lalapaşa Belediye Başkanı  Bülent Şahinşah’a, arsayı bağışlayan Selami Tuncel’e daha önce proje desteği sağlayan Eski Belediye Başkanı Ali Osman Uzman’a, İl Genel Meclis üyelerine,  Elhova Belediye Başkanı ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Elhova ile Lalapaşa ortak spor sahası (1)

 

 

 

 

 

 


Elhova ile Lalapaşa ortak spor sahası (3)

 5 total views,  2 views today

Next Post

TOBB KGK 1.Marmara Bölge Toplantısı'na Edirne KGK Başkanı Elmas Aslan katıldı

ETSO Genel Sekreteri Nevzat Taşkın ile TOBB  kadın Girişimciler  Edirne İcra Komitesi Başkanı  Elmas  Aslan  yaptıkları ortak açıklamada,TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Marmara Bölgesi Başkanları İstanbul Ticaret Odası’nda bir araya geldi. Marmara Bölgesi 12 İl başkanlarının katıldığı toplantıya, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Edirne İcra Komitesi Başkanı Elmas Aslan katıldığı belirtilerek; “ […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp