Elimin hamuru ile güvenli geleceğe projesi

admin

Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü ve Trakya Kalkınma Ajansının eş finansmanı ile yürütülen “ELİMİN HAMURU İLE GÜVENLİ GELECEĞE” adında Unlu Mamuller projesi açılış töreni yapıldı.

Elimin hamuru ile güvenli geleceğe projesi (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne açık cezaevinde yapılan törene Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, T. Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Etso Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren,  Özel İdare Genel Sekreteri Muhammet Öztürk, Edirne Baro Başkanı Özgür Yıldırım, EDESOB Başkanı Emin İnağ katıldı. Toplantıda konuşan Başsavcı Savran, infaz faaliyetinin sadece kapılı kapılar ardına konulan hükümlü ve tutukluların firar etmelerini önlemeye yönelik tedbirlerden ibaret olmadığını,  onların kurumda kaldıkları sürece verilecek mesleki ve kültürel eğitim faaliyetleri sonucunda hatalarını geride bırakarak, her açıdan olgunlaşmış birer birey olarak aramıza dönmelerine yardımcı olacak süreç olduğunu belirterek; “ Amacımız kesinlikle rekabete dayalı ticaret yapmak değildir. Kurumlara kapatılarak, hiçbir faaliyette bulunmayan sadece tüketen kişiler olması yerine verilen eğitimler sonucu üreten bireyler haline gelmeleridir diyen Başsavcı Savran cezaevi çalışmaları hakkında bilgi verdi. Mesleki Eğitim kapsamında hazırlanan Trakya Kalkınma Ajansına sunulan “ Elimin Hamuru ile Güvenli Geleceğe” adındaki Unlu Mamul Üretim Tesisleri Projenin 21 Aralık 2014 tarihinde onaylandığını bugün üretime başladığını belirtti.

Elimin hamuru ile güvenli geleceğe projesi (1)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra söz alan Edirne Valisi Şahin; Cezaevinde çalışmaları bildiğini, cezaevinde olup da meslek sahibi olanların az olduğunu kaydederek şunları söyledi.  Edirne’de bu durum farklı, burada meslek sahibi olanların çok olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından Unlu Mamuller projesi açılışı gerçekleşti.

 

 

 

 17 total views,  2 views today

Next Post

ETSO Meclis Başkanından Oda Üyelerine ziyaret

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Mehmet Eren ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir İriş ile birlikte Oda üyelerini ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Sektörleri ile ilgili sıkıntılarını öğrenmek ve ETSO’dan beklentilerini öğrenmek için gerçekleştirilen ziyaretlerde; Edirne de son günlerde yaşanan Nehir taşkınları ile ilgili yaşanan sıkıntılar dile getirildi.   […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp