Elmas Aslan, “Kadın girişimcilerimizle Türkiye’de örnek olacağız”

admin

ETSO bünyesinde faaliyetini sürdüren   Edirne Kadın Girişimciler Kurulu  Başkanı İşkadını Elmas Aslan  yeni göreve seçilmesinden sonra  yaptığı açıklamada, “ 25  Aralıkta  Edirne kadın girişimcilerin  genel kurulu gerçekleşti icra komitesine girenler belli oldu 6 girişimci bayan il icra komitesinde görev aldı. 9 ocakta  da ilçelerde seçim gerçekleşti buraların başkan, başkan yardımcıları belli oldu.

Elmas Aslan kadın girişimcilerimizle Türkiye’de örnek olacağız”  (2)

 

 

 

 

 

 

 

Ben 2. Kez kadın girişimciler başkanlığına seçildim. Bu dönemde yeni guruplar oluşturuldu bu guruplardan Edirne’de üç tane başkanımız bulunuyor. Elmas Aslan İlknur Özcan Başkan yardımcısı. Borsa’yı temsilen katılan  Nil Sirer adında bir arkadaşımız var.Uzunköprü İlçesinden  başkan Seval Gemici , Keşan ilçesinden  Berna Tanyolaç, böylece 15 kişiden oluşan TOBB İl  Kadın Girişimciler komitesi oluşturuldu.

AB PROJELERİNDEN FAYDALANMAK İSTİYORUZ  

2015 yılında daha önceki yıllardan kalan projelerimiz bulunmaktadır. Biz proje konusuna çok önem veriyoruz, paneller sınır ötesi işbirliği seminerler her zaman rol model aldığı kadınlarımızla başarı sağlar böylece bir adım ileri gidebilir. Biz Edirneli olarak sınırda bir kentiz. Avrupa Birliğinin bize verdiği bazı haklar var. Sınır ötesi işbirliği projeleri 2012-2014 yıllarında bu projeleri yapamadık kalan bir proje vardı. Bu sene bu projelerin açılmasını bekliyoruz. Projelerin  açılması AB’nin Bürüksel bürolaşanda beklemekte.

Elmas Aslan kadın girişimcilerimizle Türkiye’de örnek olacağız”  (3)

 

 

 

 

 

 

 

GENÇ GİRİŞİMCİLERE ÖNEM VERİYORUZ

Kadın girişimcilerin başarısı   nedeniyle aldığımız  plaketlerimiz var. Edirne Ticaret Odası  Bulgaristan’ın Burgaz Yambol Ticaret Odası  ile iyi ilişkiler içinde.  Biz kadın girişimciler de birlik beraberlik içinde  bir proje oluştururuz. Edirne kadın girişimcilerin koordinatörü  Edirne Ticaret Odası. Biz Yönetim Kurulu Başkanımız Recep Zıpkınkurt, yönetim kurulu üyeleri, Meclis Başkanı Mehmet Eren ve meclis üyeleri ile uyum içinde görev yapıyoruz. Bizlere sağ olsunlar çok destek sağlıyorlar bu şekilde görevimizi sürdüreceğiz. Ben her zaman yenilikten yanayım genç girişimciler aramıza katıldı. Onlarla birlikte fikir oluşturup bizler rol model olmadan ziyade Bu yıl da ekonomiye  destek vermek birlik ve beraberlik içinde Edirneli kadın girişimcilerimizle birlikte çok yararlı işler yapacağımıza inanıyorum” dedi

Başkan Yardımcısı İlknur Özcan, çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı konuşmada, iki yıldan bu yana görevde olduğunu, geçen dönem de icra komitesinde üye olduğunu belirterek, “ Bu süre zarfında Ticaret Odasından Başkanımız Elmas hanımdan çok şeyler öğrendim. Kadın girişimcilerimiz için Başkanımız rol model. Bizlere Ticaret Odası yöneticileri büyük destek sağlıyor.

Elmas hanımın önderliğinde de Balkanlarda da çok güzel örnekler yaşadım. Kendi işimle ilgili görüşmelerim oldu Edirne’de de rol model seçildi.İnşallah bu dönemde de daha güzel şeyler yaparız kadınlarımız el ele vererek Edirne’ye örnek olacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Elmas Aslan kadın girişimcilerimizle Türkiye’de örnek olacağız”  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Genç girişimcilerden Gamze Doğan bu yıl ilk kez kadın girişimcilerin arasına girdiğini. Amacım Edirne ve çevresinde kadın girişimciliğini ön plana çıkarmak amacındayız. Ben de genç kadın girişimci olarak bunda katkı yapmak amacındayım. Kadınlarımızı girişimcilikte öne çıkarmayı hedefliyoruz. Bunda da başarılı olacağımıza inanıyorum” dedi Nuket Su yaptığı konuşmada bu yıl icra komitesine katıldığını Bunda  Elmas hanımın desteği olduğunu belirterek bundan mutluluk duyduğunu belirterek; “ Biz rol model olmak amacındayız. Edirne’deki kadın girişimcilere proje üretmek  katkı yapmak adına elimizden gelen her şeyi  yapmak istiyoruz madde ve manevi destekte bulunmak istiyoruz. Beni en çok mutlu eden Edirneli kadın girişimcilerin Türkiye genelinde değeri oldu. Bu bizleri motive etti. Başarılı olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu. Pınar Ersaçmış konuşmasında kadın girişimcilerin güçlenmesinin bölge ekonomisi açısından da çok önemli olduğunu  Edirne’li kadın girişimciler olarak bu konuda önderlik yaptığımız model olduğumuz için çok mutluyuz. Bundan sonra başırılarımız artarak devam edecektir” Dedi

 

 

 

 762 total views,  6 views today

Next Post

Edirneliler dikkat.!

Edirne Belediyesinden, Cumhuriyet İlköğretim Okulu ile köprü arasında kalan güzergâhta gerekli işaretlemelerin yapılarak iki yönlü araç trafiğine uygun şekilde düzenlendiği bildirildi.               Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “İlimizin Kapıkule istikameti girişinde Tunca nehri üzerinde yapımı devam eden yeni köprünün bağlantı yollarının […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp