Elveda Akademi Rumeli 3

admin

Elveda Akademi Rumeli 3 (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valiliği himayesinde Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın fon desteği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün koordinesinde 9 ülkeden 150 üstün yetenekli gencin katıldığı Akademi Rumeli 3 sona erdi. Programa katılan öğrenciler Vali Dursun Ali Şahin’e veda ziyaretinde bulundular.

Elveda Akademi Rumeli 3 (4)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i gruplar halinde ziyaret ederek veda eden öğrenciler, projeden çok memnun olduklarını ve ileriki yıllarda da devam etmesini istediler.  Vali Şahin’de projenin çok verimli olduğuna inandığını ve devam edeceğini belirterek,  ailelerine selam söylemelerini istedi.  Vali Şahin ve öğrenciler daha sonra valilik bahçesinde toplu olarak fotoğraf çektirdi.

Elveda Akademi Rumeli 3 (1)

 

 

 

 

 

 

 

16-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen Akademi Rumeli 3 projesinde Türkiye, Kosova, Makedonya, Romanya, Bulgaristan, Gagavuz yeri, Kırım ve Bosna Hersek’ten gelecek olan 150 genç,  Edebiyat (şiir, hikâye, roman, biyografi), Düşünce (deneme, sosyoloji, psikoloji, felsefe, iletişim), Güzel Sanatlar (resim, fotoğraf, karikatür, hat, ebru), Tiyatro (rol, sahne, dekor, kostüm, yönetmelik), Müzik, Tarih-Kültür atölyelerinde eğitim görerek geziler düzenlediler.Edirne’de yapılan çeşitli gezilerin ardından Çanakkale’ye yapılan gezi, öğrenciler ve Kordinatör öğretmenlerince duygulu anlara sahne oldu.

Elveda Akademi Rumeli 3 (3)

 

 

 

 

 

 


Elveda Akademi Rumeli 3 (5)

 

 

 

 

 

 

Elveda Akademi Rumeli 3 (6)

 

 

 

 

 

 


Elveda Akademi Rumeli 3 (7)

 

 

 

 

 

 

Elveda Akademi Rumeli 3 (8)

 18 total views,  2 views today

Next Post

Derya Eşme’den dünya çapında başarı

Edirne Belediyesi sporcusu Derya EŞME Kore’de yapılan Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda Müthiş bir performans göstererek Dünya 3.sü oldu. 23-26 Ağustos 2015 tarihleri arasında Güney Kore’nin Muju kentinde düzenlenen şampiyonada Türkiye’yi 41 kg yıldız bayanlarda temsil eden 2015 yılı Türkiye şampiyonu Derya EŞME, 24 Ağustos Pazartesi günü çıktığı tatami’de ; İlk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp