EMEĞİMİZ ÇALINDI DİYEN KADINLAR, KILIÇDAROĞLUNA SESLENDİ

admin

TOBB Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından düzenlenen basın toplantısında konuşan TOBB Edirne İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, TOBB Batı Marmara Bölge Temsilcisi Elmas Aslan, yaklaşık olarak 1 yıldır Kapalı olan Kırsalın Doğal Pazarının açılmasına, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından izin verilmediğini ifade ederek; “Kadınlarımıza destek vermeliyiz. Kırsalın Köy Pazarı Bizim projemiz Edirne Belediye Başkanı tarafından alınmıştır. Emeğimiz çalınmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu Edirne’ye geldiğinde ziyaret ettiği stantların çoğunda kadınlarımızın emeği vardır. Belediyenin yaptığı bütün etkinliklerde Edirne’mizi tanıtma adına yer aldık. Bir gün bile belediyeden ne bir araç nede bir yardım istedik. Biz bu etkinlikleri kendi araçlarımız ve kendi imkanlarımızla yaptık. Feda olsun. Ama Belediye Başkanı bize feda olsun demedi onun yerine “ELVEDA” dedi. Sayın Genel Başkanım Kılıçdaroğlu, sizi en kısa zamanda ziyaret etmek isteriz. Bizim bu çalınan emeğimizin iade edilmesini istiyoruz. Bu iş burada bitmedi. Hepimiz emeğimizin arkasındayız. Edirne’nin böyle anılmaması lazım. Edirne Ticaret Odası Kadın Girişimcilerinin olduğu yerde rant olamaz.” dedi.

Kırsalın Köy Pazarında ürettiği ürünleri satarak evini geçindirmeye çalışan çok sayıdan Kadınların da katıldığı basın toplantısında konuşan Aslan; “Bugün düzenlediğimiz basın toplantısı Sosyal Demokrat Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı protesto etmek içindir. Bildiğiniz gibi Kırsalın Köy Pazarı Covid nedeniyle yaklaşık olarak 1 senedir kapandı. Bu bütün dünyada böyle olması gerekiyordu. Doğru bir uygulamadır. Zaman içeri sinde Edirne’de faaliyet gösteren bir çok Pazar açıldı. Bunlardan birisi de Ulus Pazarıdır. Kırsalın Köy Pazarının durumunu konuşmak için Belediye Başkanı Recep Gürkan’dan randevu istedik. Fakat bizi kabul etmedi. Yeri geldi, Edirne Belediyesi Edirnelilerindir diyerek, gittim kapısının önünde bekledim. Yine bizimle görüşmedi. Sosyal demokrat bir belediye başkanı, kadınlara her zaman destek ve önem veren, kadınları gönülden tebrik eden, her toplantısında ana başlık konusu kadınla başlayan bir başkan 54 dakika bir kadını neden kapı ağzında beklettin? Ben bu yaşıma kadar hayat boyunca hiçbir zaman şov yapmadım. 2015 yılının Mayıs ayında biz ikinci döneme seçildiğimizde Kırsalın Köy Pazarı’nı kurduk.” dedi.


“BİZİM EMEĞİMİZİ ÇALAMAZLAR”
Hiçbir kimsenin Kadınların emeğini çalamayacağını ifade eden Aslan; “Ben şunu gördüm. El emeği göz nuru emeğimizi çaldılar. Düpedüz hırsızlık yaptılar. Buradan sesleniyorum. Ne olur bizim emeğimizi geri verin. Burada biz bir rant sağlamıyoruz. Bu arada bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Saadet Partisi Önceki dönem İl Başkanı Ali Demirkıran ve şimdiki başkan Sinan Tekin beye, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir ve AK Parti İl Başkanı Belgin İba’ya teşekkür ederim. Siyasi partilerimiz daima yanımızda oldu ve bize destek oldu. Bizler rol model olmalıyız.” dedi.
Kılıçdaroğlu’na Sesleniyorum; “Kadınların sesini duyun, emeğimiz geri verilsin”
Edirnelilerin aydın insanlar olduğunu ifade Aslan; “Kadınlarımıza destek vermeliyiz. Bizim projemiz Edirne Belediye Başkanı tarafından alınmıştır. Emeğimiz çalınmıştır. Sayın Kılıçdaroğlu Edirne’ye geldiğinde ziyaret ettiği stantların çoğunda kadınlarımızın emeği vardır. Belediyenin yaptığı bütün etkinliklerde Edirne’mizi tanıtma adına yer aldık. Bir gün bile belediyeden ne bir araç nede bir yardım istedik. Biz bu etkinlikleri kendi araçlarımız ve kendi imkanlarımızla yaptık. Feda olsun. Ama Belediye Başkanı bize feda olsun demedi onun yerine “ELVEDA” dedi. Sayın Genel Başkanım Kılıçdaroğlu, sizi en kısa zamanda ziyaret etmek isteriz. Bizim bu çalınan emeğimizin iade edilmesini istiyoruz. Bu iş burada bitmedi. Hepimiz emeğimizin arkasındayız. Edirne’nin böyle anılmaması lazım. Edirne Ticaret Odası Kadın Girişimcilerinin olduğu yerde rant olamaz.” dedi.

 352 total views,  9 views today

Next Post

ÜRETİCİ KADINLAR VE ANTİKA PAZARI YENİ YÜZÜYLE 10 HAZİRAN'DA KAPILARINI AÇIYOR

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle bir süredir hizmet vermeyen Üretici Kadınlar Pazarı, yeni kurulacak olan Antika Pazarı ile birlikte Pazar günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 10 Haziran Perşembe Günü yeni yüzü, temiz ve güvenilir hizmet anlayışı ile kapılarını açıyor. Edirne’nin üretici kadınlarını bir araya getiren ve kadınların […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp