Emin İNAĞ Edirne “Bir AVM’yi Daha Kaldıramaz!”

admin

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ gündemde bulunan yeni AVM konusunda açıklamalarda bulundu.

Emin İnağ “Edirne gibi tarihi özellikleri olan Sultanlar Şehri  Şehirler Sultanı bir Kente yeşil alanlar kazandırılması gerekirken, yapılması planlanan AVM, Unesco Dünya Miras listesine girerek Dünyaya mal olmuş muhteşem eser Selimiye siluetine vurulacak en büyük darbedir. Avrupa ülkelerinin AVM’leri şehir dışına kaydırdıkları bir zamanda Edirne’de yeni açılacak bir AVM, tarihi bir hata olarak Edirne gibi özel bir kente ekonomik olarak esnaf ve sanatkara yapılacak çok büyük bir kötülük olacaktır.” Dedi.

Emin İnağ “25 Kasım stadyumunun TOKİ’ye  devriyle başlayan tartışmaları esnaf ve sanatkarlar olarak  kaygıyla izliyoruz  ve bu yanlışa kim hizmet ediyorsa, bunun hesabını  veremeyeceğini  biliyoruz.

TARİHİ KENTLER MEYDANLARI İLE ANILIR

Tarihi kentler tarihi eserleriyle kent meydanlarıyla güzeldir. Tepkilere rağmen geçmişte Tatar aniler mezarlığının Yıkılıp yerine stadyum yapılmasının ardından, tarihsel bir hata daha yapılarak alanın TOKİ’ye devri ile başlayan ve içeriğinde AVM’lerinde yer alacağı konuşulan devasa beton yığınlarına, öncelikle çok değerli bilim adamlarının yer aldığı Anıtlar Kurulu’nun, bu konulara çok duyarlı olan Sayın Valimizin, Sayın Belediye Başkanımızın gerekli tepkileri koyacaklarını düşünüyoruz. Çok değerli bir Vakıf Başkanımız olan Bülent Bacıoğlu’nun önerisi olarak, bu alanın yine TOKİ tarafından düzenlenerek Edirne gibi tarihi dokularla dolu bu şehre yakışan ve çok önemli bir ihtiyaca cevap olacak 25 Kasım Stadına park yapılması teklifini ciddi ve yerinde buluyoruz. Biz Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği olarak kendisine teşekkür ediyor ve bu önerinin arkasında olduğumuzu bildiriyoruz. Edirne’de  var olan tüm sivil toplum örgütlerinin de  destek vereceğini biliyoruz.” DediEmin İnag

 61 total views,  2 views today

Next Post

ETSO'da 'Dış Pazarda Müşteri Bulma Teknikleri Eğitimi' Yapılacak

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın üyelerine yönelik sürdürdüğü hizmetleri kapsamında e-ticaret ve dış ticaret konusunda uzman danışmanlık firması Coproline işbirliği ile “Dış Pazarda Müşteri Bulma Teknikleri Eğitimi” düzenlenecektir.   Dış ticarette özellikle ihracata yönelik yeni pazar arayışlarında olan KOBİ’lerimiz için; hedef/rakip pazarların tespiti ve doğru müşteri bulma konularının kapsamlı olarak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp