Emir “Edirne’de milletvekili dağılımı AK Parti 2 CHP 1 olacak”

admin

DSİ Sosyal Tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyen AK parti Edirne Milletvekili adayı Şemsettin Emir, partisinin Edirne’de yaptığı hizmetleri değerlendirdi. Bu arada yapılan seçim anketlerine tepki gösteren Emir, Edirne’de partisinin iki CHP’nin ise bir milletvekili kazanacağını belirtti. Emir konuşmasını şöyle sürdürdü; “ yarın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Ulu önder Atamızın gençlere emaneti olan bu bayramı kutluyorum. Sabah saatlerinde canlı hayvan Borsasını ziyaret ettim. Üreticilerimizle görüştüm. Sorunlarını dinledim.

Emir Edirne’de milletvekili dağılımı AK Parti 2 CHP 1 olacak (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bilindiği gibi 7 Haziran’da milletvekili seçimleri var. Her seçim önemlidir. Fakat bu seçim farklı. Bu seçimler istikbalimizin tayininin yapılacağı seçimlerdir. Nasıl ki kurtuluş savaşını yapıp başarı kazandıysak 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde de istikbalimizi belirleyecek bir seçim olacaktır. Bu ülke kurulalı beri her on yılda bir darbe oldu. Anayasalarımız kurucu meclislerce yapıldı. 7 Haziran sonrası halkımız bir şeye karar verecek. Ya bu sistem devam edecek ya da millet kendi anayasasını yapacak. O nedenle bu seçim çok önemli. Bize biçilen gömlekle bu ülke idare edildi. Türkiye hiçbir zaman demokratik, sosyal bir hukuk devleti olamadı. Bürokratik cumhuriyet oldu.  İktidar olundu muktedir olunamadı. Bu seçimde millet iradesini adam gibi yansıtacak. Anayasayı çıkartacak sayıyı AK partiye verecek. Bunun sonunda bir referandum yapılacak. O zaman milletin kararına herkes saygılı olacak. Siyasi partiler sandığa saygı duymalı. Partimizin ortasında insan vardır.

Biz devlet merkezli bir siyasi parti değiliz. Ak Parti kimsenin yaşantısı ile ilgilenmez.   Özgürlük diyerek birkaç ağaç için gezi olaylarını yaratanların yaptığı özgürlük değildir. Seçime iki parti girecek birincisi Birinci bizim partimiz milletin kendisi, başka siyasi partiler. Onların nereye bağlı olduğunu bilmek gerekir. Bu partilerin bir kısmı  Pansilvanya’ya, bir kısmı CİA’ ya,bir kısmı ise Modsad’a bağlı. Ülkenin büyümesine karşı olanlar var. Ülkemizde siyasi istikrara ihtiyacımız var . Bu ekonomik istikrarı getirecektir.

Emir Edirne’de milletvekili dağılımı AK Parti 2 CHP 1 olacak (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

BİZİM DIŞIMIZDAKİ PARTİLERİN VİZYONU YOK

Bunu isteyenler AK Partiyi desteklemeli. Sıfır büyümelerden ortalama %5 büyümeye ulaştık. Yapılan işler yeterli değil. Diğer partilerin vizyonu yok.  Etrafımız ateş çemberi. Dışişleri bakanımız sıfır politika dedi şimdi gelinen nokta ortada. Diğer partiler koalisyon peşinde. Üç parti bir noktaya vuruyor. Edirne’de MHP milletvekili çıkaramaz. Bu partiye verilen her oy CHP’ye verilmiş sayılır.  Bazı kanallar seçim anketi yapıyor bu anketlere göre Edirne’de CHP 2 AK Parti 1 milletvekili olarak gösteriliyor. Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi zimmen sistemin değişmesi demektir. Ülkeye başkanlık sistemi gerekli. Parlamenter sistemde sembolik bir Cumhurbaşkanı var. Seçimden sonra önce anayasa diyeceğiz. Bunda dayatma yok. CHP’nin iktidar olmasına bizim ömrümüz yetmez. Anketler yapanları bağlar bizi bağlamaz.” Diyen Emir daha sonra ekranda çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Edirne’ye son 13 yılda 8,1 milyarlık yatırım ve destek yapıldığını, aynı dönemde Edirne’ye 416 liralık  toplu konut ve sosyal donatı sağlandığını kaydederek; “ Bu arada  öğrencilerin ders kitaplarını parasız olarak dağıttık. Edirne okullarına 561 akıllı tahta 3 bin 842 tablet bilgisayar dağıttık. Üniversitemize 388,2 milyon liralık yatırım yaptık. Edirne çiftçisine 1,6 milyar nakit hibe desteği verdik. 2 milyon dönümde toplulaştırma sağladık. Edirne’nin tüm ilçelerinde hastane yaptık. 400 yataklı hastanemiz devam ediyor. Bu Sağlık Bakanımız sayesinde oldu. Balkanların sağlık merkezi olacağız. Ürün desteklemede Edirne bugüne kadar geri kalıyor. Bunun önüne geçtik” dedi. Şemsettin Emir daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 

 

 

 

 136 total views,  2 views today

Next Post

Bölükbaşı "eğitim kurumlarına baskılar artıyor"

Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Hikmet Bölükbaşı yaptığı açıklamada, öğretmenlik mesleğini her geçen gün itibarsızlaştıran AKP Hükümeti’nin yanlış eğitim politikaları yüzünden öğretmenlerimiz sürekli mağdur olduklarını belirterek; “ Maalesef Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Edirne’mizde de öğretmenlerimize yönelik siyasi ve idari baskılar artmaktadır.                 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp