Emir; “hükümet kurulmazsa erken seçime her zaman hazırız”

admin

AKP Edirne Milletvekili Şemsettin Emir Eski Cumhurbaşkanı rahmetli Süleyman Demirel’in mevlidine katılmak için Edirne’ye geldi. Yemin töreni sonrası kendi kentine gelen Emir yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Edirne’ye döndüm. Cuma namazı sonrası Rahmetli Demirel için mevlit okutulacağını duydum ve buraya geldim. Demirel’e Allah Rahmet eylesin nur içinde yatsın diyorum. Bu ülkeye bir çivi çakanın başımızın üzerinde yeri olmalı. Bu topraklara hizmet verenler bizim için adeta altın değerindedir.

Emir; “hükümet kurulmazsa erken seçime her zaman hazırız” (1)

 

 

 

 

 

 

 

TBMM’de yemin Töreni sonrası kenti kentime geldim. Farklı duygular içindeyim bizi bekleyenler de farklı duygular içerisindeler Yemin törenini izleyenler benim seçilmem nedeniyle mutlu olduklarını söylüyorlar. Edirne’nin gür sesi olacağımı ifade ediyorlar. Ben de diyorum ki bana oy verenler de bunda mutlu oluyor.

MECLİS BAŞKANLIĞI SEÇİMİNDE SU MECRASINA AKTI

Bilindiği gibi hükümet çalışmaları henüz başlamadı sadece meclis başkanlığı seçimi yapıldı. Biz AKP olarak kendi adayımızın arkasında durduk. Hiçbir fire vermeden 258  olarak oylamaya katıldık. Son turda HDP’den CHP’ye deste olmasına rağmen MHP çekimser kalınca AKP adayı meclis başkanı oldu. Bu ülkemiz için iyi oldu su mecrasına aktı. Birtakım insanlar suyu mecrasının dışına akıtmak istediler. Fakat başarılı olamadılar. Milletimizin bu seçimden mutlu olduğunu görüyorum. AKP kulis üzerinden siyaset yapmaz partimizin ilkeleri vardır. Önümüzdeki hafta meclis başkanı seçiminin ardından hükümet kurma yetkisi Başbakanımıza verilecek. Başbakanımız partimizin ilkeleri doğrultusunda Hükümet kurma çalışmalarını sürdürecek. AKP’nin hedefi önce millettir. Ülkenin çıkarlarıdır. Önkoşulsuz bir parti ile ortaklık yapma çalışmalarımız devam edecektir. Bu sağlanırsa koalisyon çalışmaları başlayacak. Kurulacak hükümet MHP ile olacağı gibi MHP ile de olabilir. Bu olmadığı takdirde AKP erken seçime hazırdır.

Emir; “hükümet kurulmazsa erken seçime her zaman hazırız” (2)

 11 total views,  2 views today

Next Post

Aytın: "eti, sütü verimli ırk ithal ediyoruz"

Yeni alınacak damızlık ırklar konusunda açıklama yapan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Tuncay Aytın damızlık birliği olarak 2010 yılanda hedeflediklerinin bir şey olduğunu belirterek şunları söyledi; “Türkiye’de süt tüketiminin bilimsel anlamda çok olmadığını üretim fazlalığı bulunduğu etin açık olduğu buz 2010 yılında da 7-8 bin tane Simental düve ithal etmek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp