Emir seçim turlarına başladı

admin

AK Parti’den Edirne 1. Sıradan Milletvekili adayı olan Şemsettin Emir seçim çalışmalarına hız verdi. Demokratik kitle örgütleri ziyaretlerine başladı. Bu amaçla Cuma Namazı sonrası Köy Muhtarları Derneğini ziyaret etti. Dernek üyesi köy muhtarları tarafından karşılanan Emir burada yaptığı konuşmada şunları kaydetti;  “ Adaylığımın belli olmasından sonra Edirne’ye girişimde o izdiham ve parti il binasındaki sıcak karşılamanın ardından telefonlarım hiç susmadı. Öncelikle şunu söyleyeyim; Telefonla bana ulaşmak isteyip ulaşamayan kardeşlerime hem teşekkür ediyorum. Hem de kendilerinden özür diliyorum. Bu ihmalkârlıktan kaynaklanan bir durum değildir. Telefon yoğunluğundan ileri geldi. Bunların tamamı notlarımda var. Müsait olduğumda kendilerine dönüyoruz. Şu anda beni arayıp kendisine dönmediğim bir arkadaşım kalmadı. Bilindiği gibi Adaylığımın açıklanmasından sonra Aday tanıtım programı nedeniyle Başbakanımız bizi Ankara’ya davet etti. Bu törene 550 milletvekili adayımız geldiler. Adaylar tek tek sahneye çıkıp tanıtıldı. Ben de AK Parti 1.ci sıra Edirne milletvekili adayı olarak Başbakanımızın huzuruna çıktım. Daha sonra gece İstanbul’a döndük. İstanbul ‘da partimiz için kullanılacak afişlerle ilgili görüşmeler yaptık. Orada İpsala, Küçükçekmece ve Sultangazi belediye başkanlarımızla görüşmelerimiz oldu. Bu arkadaşlarımıza Edirne’nin konumunu ve başarılarının neye dayandığı konusunda bilgi aldık. Bu arada onlara Edirne’ye destek vermeleri talebinde bulunduk. Anlaşma yaptığımız ajansla bir toplantı yaptık. Bu sabah Namazı ile birlikte arkadaşlarımızla beraber Edirne’nin manevi lideri Hasan Sezai Hazretlerine ziyaret ettik. Kahvede simitle kahvaltı yaptık.  Daha sonra ise Vali beyin düzenlemiş olduğu tüm milletvekili adaylarının bulunduğu bir toplantıya katıldık. Daha sonra ise valimizle bir süre görüşme yaptım. “ dedi.

Emir seçim turlarına başladı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

YOLUN AÇIK OLSUN ‘AK ŞEMSETTİN’

Ziyaret sırasında konuşan Edirne Köy Muhtarları Derneği Başkanı ve Ahi Köy Muhtarı Aygün Çanta, kendilerini ziyaret ettiği için AK Parti Milletvekili Adayı Emir’e teşekkür ettiğini belirterek şunları söyledi; “Şemsettin Ağabeyime hayırlı uğurlu olsun ve Allah utandırmasın diyorum. Bu arada derneğimizi ilk ziyaret eden milletvekili adayı olduğu için de ayrıca teşekkür ederim. Milletvekili olmak çok önemli ancak milletin vekili olmak daha da önemlidir. Burada şunu söylemek isterim. Meclise gittiğinizde nasıl ki milletvekilleri maaşların yükseltilmesi için el kaldırıyorsa. Aynı duyarlılığı işçi için de köylü için ve asgari ücretliler için de aynı şekilde parmak kaldırmanızı sizden bekliyorum. Yolun açık olsun Ak Şemsettin diyorum” dedi.  Dernek Başkanının konuşmasından sonra tekrar söz alan Emir; “ Muhtarımızın güzel uyarılarına arkadaşlarımız alkışları ile katıldılar. Ben Edirne Merkez Kemal Köylü Enver Hocanın oğluyum. Ben geldiğim yeri çok iyi biliyorum. Ben asla geldiğim yeri terk etmem. Ben 12 sene Gazimihal semtinde oturdum, hiçbir zaman orayı terk etmedim ve terk edenlerden de olmadım. Aynı şekilde Kemal köyü de terk etmedim. Önümüzdeki örneklerin de çok kötü olması nedeniyle sizin bu duyarlılığınız saygı duyuyorum. Geçen gün beni ziyarete bir topluluk geldi.  Baktım herkes düğmelerini ilikliyor. Ben buna tepki gösterdim. Bana sayın vekilim diye karşılık verdiler. Kendilerine ben vekilim sizler ise asilsiniz. Eğer ben sizlerin önünde düğme iliklersem adamım. Eğer ben sizlere düğme ilikletirsem benim adamlığımdan şüphe ediniz. Bunu herkes böyle bilsin Ben oraya efendi olmak için gitmiyorum. Hizmetkâr olmak için gidiyorum. Bunu da herkes görecektir. Ben efendiniz değilim ben bu görevi hizmet amacıyla aldım. Evim de burada kalacak kendim de burada olacağım. Allah ne kadar ömür verir bilemem bu süre zarfında insanlarımızın sıkıntılarına ortak olup dertlerine çare bulmak olacaktır.

Emir seçim turlarına başladı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

SİZ BENSİNİZ BEN DE SİZİM

Vakit geldiğinde cenazemiz Eski Camiye geldiğinde  “ mevtayı nasıl bilirsiniz dendiğinde( orada milletvekili olarak sormayacaklar) iyi biliriz diye güçlü bir sesle iyi biliriz deyin yüzlerce, binlerce kişinin beni kabrime götürmesi için benim bütün mücadelem. Bu dünyada kalacak olan tek şey hoş sedadır. Oraya giden insanlar hanları hamamları katları yatları götürmedi. Ama bunlar sözde değil. Bunu sözde yaptılar. Fakat özde hiç biri gerçekleştiremedi. Allah bana güç verdiği sürece ben sizlerin yanınızdayım. Eğer bir derdi olup da, Bana ulaşamayan, ulaşmadığı halde telefonu açmadı. Diye aleyhimde propaganda yapan varsa onlara da hakkımı helal etmem. Bunu herkese net olarak söylüyorum. Siz bensiniz ben de sizim” dedi.

Emir seçim turlarına başladı (2)

 12 total views,  2 views today

Next Post

TÜİK’e göre doğurganlıkta en düşük il Edirne

              Türkiye İstatistik Kurumu Edirne Bölge Müdürlüğü, Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi (MERNİS) veri tabanında yer alan ve 28/02/2015 tarihi itibariyle güncellenip, Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı tarafından derlenmiş olan doğum verilerini kullanarak “Edirne İli Doğum İstatistikleri” konusunda bir basın bülteni hazırladı. 2014 yılında canlı doğan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp