EMİTT 2013’de Trakya Tanıtılıyor

admin

        Dünyanın en büyük turizm fuarlarından EMITT 2013, İstanbul’da başladı. 24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında TÜYAP’ta 17.’si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT 70’den   fazla ülkenin katılımıyla kapılarını ziyaretçilere açtı.

Dünyanın sayılı turizm fuarları arasında yer alan EMITT Fuarı’nda Trakya Kalkınma Ajansı, Edirne, Tekirdağ,Kırklareli illerinin yer aldığı stant ile katıldı. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinin turizm potansiyeli, 2012’de olduğu gibi bu yıl da Trakya Kalkınma Ajansı koordinasyonunda ve tek çatı altında tanıtılıyor.

EMİTT Fuarı’nın açılışına, Edirne Ticaret ve Sanayi Odamızı temsilen Meclis Başkanımız İ. Ömer Erakman, Yönetim Kurulu Başkanımız Cemil Güler ve ETSO Genel Sekreteri Nevzat Taşkın katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, fuarın açılışında yaptığı konuşmada, dünya ülkelerinin neredeyse yarısının, Türkiye’deki illerin neredeyse hepsinin EMITT’in konuğu olduğunu, bu durumun da fuarın yerel veya ulusal değil, uluslararası hale geldiğini kanıtladığını söyledi.

Türkiye turizmini tarih, kültür, geleneksel el sanatları ve mutfakla buluşturmaya çalıştıklarını ifade eden Günay, ”İstiyorum ki, yakın gelecekte, belli bir kültür düzeyinde ve belli bir gelir düzeyinde olan insanlar Türkiye’yi görmemişlerse, hayatlarında bir eksik hissetsinler, Türkiye görülmesi önemli, hayatın vazgeçilmez bir parçası olan bir ülke haline gelsin”diye           konuştu.

       Dünyada ve Türkiye’de turizmde öne çıkmak isteyen iller, beldeler, kalkınma ajansları, turizm firmaları ve sektör profesyonellerinin yer aldığı Fuarda 12 numaralı salondan 350 metrekarelik stant alanı kiralayan Ajans, bölgenin tanıtımı için göze hitap eden çarpıcı bir tasarım ile Trakya’nın turizm değerlerini profesyoneller ile buluşturuyor.IMG351

 213 total views,  2 views today

Next Post

“Edirne Liseler Arası Münazara Turnuvası” Başlıyor

Özel Edirne Beykent Anadolu ve Fen Lisesi ile 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından Edirne’de bu yıl ilk defa 4-5 Mayıs 2013 tarihlerinde düzenlenecek olan “ Edirne Liseler Arası Münazara Turnuvası”, Edirne merkez ve ilçelerindeki tüm liselere açık olacaktır. Yapılacak münazara turnuvasıyla hedeflerinin öğrencilerde; * Yaratıcı düşünme ve hızlı idrak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp