Emniyet Müdür Yardımcısı Kalp Krizi Sonucu Yaşamını Yitirdi

admin

Edirne Merkez Menzilahır Mahallesinde saat 01.00 sıralarında Polis İmdat telefonuna yapılan ihbar nedeniyle olay yerine gelen Emniyet Mensuplarına ateş açarak iki polisin yaralanmasına neden olan Özgür Çiçek adındaki şahıs yakalandı. Operasyon yapan Polis Timinin başında olan Edirne Emniyet Müdür yardımcısı Ertan Nezihi Turan olay sırasında kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi.

ertannezihituran

Olay saat 01.00 sıralarında Menzilahır Mahallesi Taşköprü Sokak’ta meydana geldi. 155 Polis İmdat telefonuna yapılan ihbarda, 2 kadının yaşadığı eve kimliği belirsiz bir kişi tarafından tabancayla ateş edildiği duyurusu yapıldı. Bu çağrı üzerine Edirne Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Özcan Karakaşoğlu ve Mehmet Ali Uzun resmi polis otosu ile olay yerine ulaştı. Olayın geçtiği evin önünde polislerin inceleme yaptığı anda çevrede toplanan kalabalık arasındaki şüpheli Özgür Çiçek, tabancasıyla inceleme yapan güvenlik güçlerinin üzerine ateş etti.

Saldırı sonucunda polis memuru Karakaşoğlu bacağından, diğer polis memuru Mehmet Ali Uzun kasığından yaralandı. Yaralı polis memurları telsizle meslektaşlarından destek ve ambulans istedi. Polislerin yardım çağrısı üzerine olay yerine ambulanslar ve takviye polis ekipleri sevkedildi.Karakaşoğlu ve Uzun, Edirne Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN ANINDA MÜDAHELE EMRİ

Bu sırada olayı telsizden takip eden Edirne Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, meslektaşlarının yaralanması üzerine Edirne Devlet Hastanesi’ne geldi. Yaralı polisleri hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Sağlık durumları hakkında bilgi aldı. Edirne Emniyet Müdürü Baştuğ, tüm emniyet ekiplerine saldırganın yakalanması için talimat verdi.

SALDIRGANIN EVİNE OPERASYON

Mehzilahır Mahallesinde geniş çaplı operasyon başlatan güvenlik güçleri, şüpheli Özgür Çiçek’in saklandığı evi belirledi. Daha sonra Emniyet Müdür Yardımcısı Ertan Nezih Turan denetimindeki ekip Çiçek’in saklandığı Su Terazisi Sokak’ta bulunan eve saat 05.00 sıralarında operasyon için harekete geçti.

Polisler evde saklanan sanığa teslim olması için çağrı yaptı, yalnız olumlu cevap alamadı. Bunun üzerine polisler evin kapısını kırdığı anda, kalp hastası olduğu belirtilen Emniyet Müdür Yardımcısı Turan fenalaşarak yere düştü. O anda meslektaşları tarafından Edirne Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Turan tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Silahlı saldırıdan yaklaşık 4 saat sonra Özgür Çiçek, kapıyı kırarak içeri giren polisler tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

Erzurum da görevde olduğu sırada Edirne Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine geçtiğimiz Ağustos ayında atanan, eşi de polis olan 2 çocuk babası 23 yılık polis Ertan Nezih Turan’ın ölüm haberini alan meslektaşları hastaneye akın etti. Eşinin ölüm haberini alan polis memuru Velda Turan da Edirne Devlet Hastanesi’ne geldi. Ayakta durmakta güçlük çeken kadın polisi meslektaşları sakinleştirmeye çalıştı.

 

EDİRNE VALİSİ BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

edirne-valisi-duruer-aa-nin-yilin-fotograflari-4168691_1396_300

Edirne Valisi Hasan Duruer de Devlet Hastanesi’ne gelerek gece operasyon sırasında şehit olan Emniyet Müdür Yardımcısı Turan’ın eşi ve Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ’a başsağlığı diledi ve olayla ilgili bilgi aldı. Vali Duruer operasyon sırasında yaralanan polisleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu.Olayla ilgili tahkikat sürdürülüyor

EDİRNE EMNİYET MÜDÜR YARDIMCISININ ÖZGEÇMİŞİ

Merhum Emniyet Müdür Yardımcısı Turan 1969 yılında Eskişehir’de doğdu. Tekirdağ nüfusuna Kayıtlı olan Ertan Nezihi Turan İlk,orta ve lise öğrenimini Tekirdağ’da yaptı.1991 yılında Polis akademisinden Komiser Yardımcısı olarak mezun oldu. Ankara’ya atandı. Mardin,Kırklareli,Kırşehir Erzurum’da görev yapan Turan,2013 yılında Edirne Emniyet Müdür Yardımcılığını getirildi 2 Çocuk Babası olan merhum Emniyet Müdür yardımcısının eşi Emniyet Müdürlüğünde Polis memuru olarak görev yapıyordu.

 109 total views,  2 views today

Next Post

İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi BAŞTUĞ'dan Başsağlığı mesajı

İl Emniyet Müdürü Dr. Rahmi BAŞTUĞ yaptığı açıklamada; “14.04.2014 tarihinde 2. Sınıf Emniyet Müdürümüz Ertan Nezihi TURAN, Edirne İl Merkezinde meydana gelen polise silahla saldırı olayı neticesinde, olaya müdahale eden görevli Polis Memurlarına ataş açan şüphelinin yakalanması amacıyla yapılan operasyonu bizzat yönettiği esnada rahatsızlanarak kaldırıldığı Edirne Devlet Hastanesinde tüm müdahalelere […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp