Emniyet’in Uygulamasına Basından Protesto

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Emniyet müdürlüklerindeki yeni uygulama Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ve ülke genelinde basın mensuplarının emniyet müdürlüklerine girişini yeniden düzenleyen genelge, Edirne’de de protesto basın mensupları tarafından Edirne emniyet Müdürlüğü önünde kalem bırakılarak protesto edildi.

gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (11)

Edirne’de bir araya gelen basın mensupları emniyetin basın mensuplarına yönelik yeni uygulamasını protesto etti.Edirneli gazeteciler emniyet müdürlüğü binası önüne kalem bıraktı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Karakaş ve Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı Orhan Doğan’ın da aralarında bulunduğu bir grup basın mensubu, uygulamayı alkışlarla ve emniyet müdürlüğü önüne kalem bırakarak protesto etti.

gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (9)

Burada konuşan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Karakaş, Basın mensuplarına yönelik bu kısıtlama kararının yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek, “Topluma haber ileten aynası konumunda olan gazetecilerin Emniyetten bilgi almasını engelleyen bu uygulamanın bir an önce kaldırılması gerektiğini düşünüyorum.Edirneli gazeteciler olarak Sayın Edirne Emniyet Müdürü Ceylan’ı ziyaret etmek istedik. Sayın Ceylan da yerleri olmadığı gerekçesiyle birkaç arkadaşımızı kabul edebileceğini iletti. Biz sadece Ceylan’ın sabah çayını içmek istemiştik. Görüyoruz ki genelgenin bir uygulamasıyla karşı karşıyayız” görüşünü paylaştı.

gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (12)
gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (10)
gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (8) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (7) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (6) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (5) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (4) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (3) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (2) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (1) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (18) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (17) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (16) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (15) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (14) gazetecilerden-emniyete-protesto-edirne (13)

 

 

 257 total views,  2 views today

Next Post

BİRLİK BERABERLİK İÇİN GEÇ KALINDI

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Aslanzade sahibi Arif Meriç son aylarda kamu kurum ve kuruluşlar arasında birlik ve beraberliğin sağlanması konusunda çabalara dikkat çekerek şunları söyledi; “biz uzun yıllardan bu yana ayni çağrıyı yapıyoruz.hani bir hal deyişi vardır bir elin nesi var iki elin sesi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp