Emniyetten Vatandaşlara Uyarı

admin

logo emniyet

 

 

 

 

 

 

Edirne Emniyet Müdürlüğü yabancı ülkelerden telefonla arayarak ya da sosyal paylaşım sitelerinden arkadaşlık kurarak, Türkiye’deki bazı vatandaşları dolandırılması üzerine vatandaşları uyardı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü, hazırladığı bilgi notunda, Vatandaşlarımızın iyi niyetini istismar eden Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya gibi ülkelerde yaşadıklarını beyan eden yabancı uyruklu bayanların, gerek sosyal paylaşım sitelerinden mesaj yazarak, gerekse  +358, +359 ile başlayan cep telefonlarından arayarak genelde anne ve babalarının vefat ettiğini, üvey anne ve babalarının kendilerine kötü davrandığını bu durumdan kurtulmak için evlenmek istedikleri, Türkiye’ye gelmek için vatandaşlardan para istedikleri belirtildi.

Yine benzer yöntemleri kullanan bayanların ağlarına düşürdükleri müştekileri telefonla arayarak, Türkiye’ye giriş yapmak için Kapıkule sınır kapısına geldiklerini, ancak haklarında ülkemize giriş yasağı konduğu ve giriş yapamadıklarını, yasağın kaldırılması için para yatırmaları gerektiği belirtilerek para talep ederek dolandırdıkları tespit edildi.

Farklı bir yöntem olarak ta bulundukları ülkelerde dedelerinden tarihi değeri olan Osmanlı altını kaldığı, altınlarla birlikte Türkiye’ye gelmek istedikleri ve altınlarla geldikleri zaman pazarlama karşılığında pay vereceklerini belirterek para istedikleri belirtildi.

Edirne’de bu tür dolandırıcılık olaylarının az olduğunun belirtildiği bilgi notunda,  diğer illerde dolandırıcıların ağına düşen vatandaşların Edirne’ye ve Kapıkule sınır kapısına gelerek beklediği ve polisten ve gümrük yetkililerinden yardım istediği, bunların dolandırıcı olduğunun söylenmesine rağmen ikna olmadıkları ifade edilmektedir.

Vatandaşların mağdur olmamaları için bu tür dolandırıcıların sözlerine itibar etmemeleri istendi.

 

 

 12 total views,  2 views today

Next Post

Hasta hakları üst kurulu toplandı

Edirne Hasta Hakları Üst Kurulu 2015 yılı ilk toplantısını İl Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleştirdi.. ToplantıyaDr. A. Muhsin Kişioğlu, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Rıfat Kılıçarslan, Kamu Hastaneler Birliği’nden Tıbbi Başkanı Dr. Gürhan Çelik, Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birimi Sorumlusu Şadiye Yurtcan, Türk Sağlık-Sen Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Katran, Sağlık-Sen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp