Emperyalizm güçten anlar

admin

Emperyalizm güçten anlar

 

 

 

 

 

 

 

 

Saadet Partisi İlçe Başkanları Toplantısı büyük bir katılımla Ankara’da yapıldı.

Teşkilatların çalışmalarına hız katacak “Planlama ve Değerlendirme” konuları üzerinde duruldu.  Gündeme dair önemli konularda açıklamaların yapıldığı toplantıya Saadet Partisi Edirne İlçe Başkanları da katıldı.

Toplantı ile ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya, “Genel Merkezimizin Ankara Balgat’taki Eğitim Merkezinde yapılan ve büyük bir katılımla gerçekleşen ilçe Başkanları toplantımızda önümüzdeki dönem planlama çalışmalarının yanı sıra İslam coğrafyasındaki olaylara dikkat çekildi” açıklamasını yaptı.

Emperyalizmin gücünün daha güçlü yapılarla kırılacağına dikkat çeken Şaban Kaya, “15 Temmuz darbe girişiminde bulunanların kukla olduğunu, esasen kuklacıların görülmesi gerekir” dedi.

Kuklacıların ise küresel emperyalistlerin olduğunu söyleyen Kaya, küresel güçlerin karşısında ancak D-8 gibi güçlü yapılarla durulabileceğinin altını çizdi.

Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak ve Genel Başkan Yardımcılarının da katıldıkları toplantıda bir konuşma yapan Genel Başkan Kamalak’ın önemli açıklamalarda bulunduğuna vurgu yapan Şaban Kaya, Genel Başkan’ın değindiği konuları şu şekilde özetledi;

“Geçmişe baktığımız zaman Saadet Partisi ne dediyse doğru çıkmıştır. Bir Genel Başkan kendisinin söylediklerinin doğru çıkmasından ötürü üzülür mü? Biz üzülüyoruz. 6 yıl önce Suriye’ye gittik, Esad’ı uyardık. Buraya geldik, iktidarı uyardık. Bize ‘Esadcı’ dediler. Şuan gelinen nokta nedir? Suriye ile anlaşmanın yollarını arıyorlar. Ümran bebeğin yanmış bedeni dünya kamuoyunu meşgul ediyor. Ege’de sahile vuran Aylan bebek vardı. Başbakan şimdi, ‘Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması gerekir’ diyor. ‘Yabancılar buraya müdahale etmemelidir’ diyor. Biz defalarca söyledik; ‘İran, Mısır ve Türkiye bir araya gelmelidir’ dedik. Şuan oraya gelmeye çalışıyorlar.”

2023’DE İSLAM NATO’SU KURULACAK MI?

Son on yılda Türkiye’nin karnesini ortaya koyan Kamalak, bu süre zarfında terörün ve toplumsal gerilimin arttığının altını çizdi. İktidarın 2023 hedefini de eleştiren Kamalak, bu projenin detaylarını milletin merak ettiğini dile getirdi. Kamalak,  yaşanan olayları ortaya koyarak, şunları kaydetti: “Türkiye’nin durumu ortada. Bizim dışımızdaki partilerin Türkiye’yi selamete erdirmesi mümkün mü? Son on yıl içinde terör arttı mı, azaldı mı? Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmetler, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Her bir şehit haberi bizi can evimizden vuruyor. Uçuruma doğru giden arabadan ne bekleniyor? Beş yaşındaki oğlunu toprağa gönderen anne şokta, ‘benimle beraber gömün’ diyor. Nazlıcan’ı biliyorsunuz. Bunların yardımına kim yetişecek. ‘Ne istediniz de vermedik’ diyorlar ya. İktidar sahiplerine sesleniyorum ‘ bu millet ne istediniz de vermedi’. On yıl öncesine nazaran işsizliğe baktığımızda işsizlerin sayısı arttı. Bu alanda da köklü çözüm yok. Türkiye’nin borç yüküne baktığımız zaman da borçlarımız arttı. Toplam borcumuz 758 milyar dolara ulaşmış. Cari açık da artmış vaziyette. Peki, toplumsal gerilim ne olacak? Hangi problem çözüldü? 2023 projesinden bahsediliyor. Allah hayırlı uğurlu etsin. Peki, ne var bu projede? İşsizlik azalacak mı? Her yıl 54 milyar ödenen faiz yok olacak mı? 2023’de ‘İslam NATO’su kurucağız’ diyorlar mı? ‘İslam Birliğini kuracağız’ diyorlar mı? Olsa olsa Türkiye daha ezik vaziyette olacak. Allah korusun. Milletimize biz varız diyoruz”

AMAÇ MÜSLÜMANLARI ANADOLU’DAN ATMAK

Dünyadaki gelişmeleri anlayabilmek için tarihi iyi bilmek gerektiğine işaret eden Kamalak, “Karlofça Anlaşması’ndan buyana emperyalizm, ‘şark projesi’ diye bir meseleyi gündeme getiriyor. Karlofça’yla Batı’ya önemli miktarda toprak verdik. Batı ‘Güç el değiştirmeye başladı. Müslümanları Balkanlardan atacağız’ dedi. Balkanlarda Müslümanlar var ama ev sahibi değil. İkinci aşamada ise ‘Müslümanları İstanbul’dan atacağız” diyorlar. Üçüncü aşamada da Müslümanları Anadolu’dan çıkarmaktır. Yaşanan olayları bu çerçevede görmezsek iç yüzünü anlayamayız” diye konuştu.

 

 80 total views,  2 views today

Next Post

Kurban kesecekler dikkat!

                Merkezi Edirne’de bulunan Trakya Bölge Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Dr. Erdal İlgü, 12 Eylül ile 15 Eylül tarihleri arasında  kutlanacak Kurban Bayramı ile ilgili olarak  kurbanlık hayvan alımı ve kesimi konusunda, nelere dikkat edilmesi gerektiği yönünde vatandaşa bazı uyarılarda bulundu. Trakya Bölge […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp