Endonezya İstanbul Başkonsolosu Hamdi Sedefçi’yi Ziyaret Etti

admin

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos V. Suri Tauchid Ishak, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi makamında ziyaret etti.

         Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi tarafından karşılanan Endonezya Cumhuriyeti Başkonsolosu V. Suri Tauchid İshak, konsolosluğun kurulma aşamasında olduğunu belirterek, bilgi toplamak ve tanışma amacıyla İstanbul ve çevre illerde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi. Edirne’ye ikinci gelişi olduğunu belirten Ishak, Edirne’yi geçmiş yıllarda ki gelişine göre daha modern bulduğunun altını çizerek, “Edirne’yi öncekinden çok daha modern buldum. Şehrin belediye başkanı olarak sizleri çalışmalarınızdan dolayı kutluyorum.” dedi.

         Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’de, Konsolos Suri Tauchid İshak’ın ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduğunun altını çizerek, “Ekonomik ve kültürel ilişkiler hakkında karşılıklı bir değerlendirme yapacağız.  İki ülke arasında, özellikle Edirne ile Endonezya arasında neler olabilir bunları değerlendirebiliriz.” dedi.

Başkan Sedefçi, İshak’a Edirne’nin simgelerinden aynalı süpürge, meyve sabunu, Edirnekari hediye etti ve aynalı süpürgenin hikâyesini anlatarak, Edirne hakkında bilgiler verdi.

Ziyaret, Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos V. Suri Tauchid Ishak’ın günün anısına Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye plaket takdim etmesiyle birlikte sona erdi.

 140 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Valisi Duruer Edirne Halk Bankasını Ziyaret Etti

Edirne Valisi Hasan Duruer Halk Bankası ziyareti sırasında Şube Müdürü Dursun Ali Kılıçlı ile görüştü ve sorunlarını dinledi. Kılıçlı da Edirne Valisinin kendilerini ziyaret etmesinden mutlu olduklarını söyledi Edirne Valisi Hasan Duruer’in kurum ve kuruluşları ziyaretleri devam ediyor. Duruer, bu ziyaretleri kapsamında Edirne  Halk  Bankası Şube Müdürlüğünü ziyaret etti. Şube […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp