ENERJİ İHTİYACI GÜNEŞTEN SAĞLANACAK

admin

Türkiye’de iklim değişikliği müdürlüğünü kuran ilk belediyelerden biri olan Edirne Belediyesi, enerji ihtiyacını güneşten sağlamak adına önemli bir adım attı. Edirne Belediyesi İklim Değişikliği Müdürlüğü’nün çatısına kurulan güneş panelleriyle hem binanın ihtiyacı güneşten sağlanacak hem de karbon salınımını azaltılmış olacak. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ilk etapta İklim Değişikliği Müdürlüğü’ne kurulan bu sistemin ilerleyen günlerde tüm belediyeye ait tüm binalarda yer alacağını söyledi. Türkiye’de iklim değişikliği müdürlüğünü kuran ilk belediyelerden biri olan Edirne Belediyesi, çevreye duyarlı projeler üretmeye devam ediyor. Kurulduğu günden beri iklim değişikliği ile mücadele konusunda önemli adımlar atan Edirne Belediyesi İklim Değişikliği Müdürlüğü, kendi binasının enerjisini güneşten sağlamak adına kendi kurumsal binalarında güneş panellerinden yararlanacak.
Küresel ölçekte en önemli sorunlardan biri olan iklim değişikliği ile ilgili sorumluluklarının bilincinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “İklim değişikliği bilinciyle iklim dostu bir kent yaratmak amacıyla Türkiye’de iklim değişikliği müdürlüğünü kuran ilk belediyelerden olduk. Aynı zamanda Yerel Yönetim olarak bölgemizde, halkımızla yapacağımız çalışmalarla bölgemizdeki sera gazı emisyonlarını azaltmaya, dayanıklılığı artırmaya ve iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine hazırlanmaya ve enerji yoksulluğuyla mücadele edeceğimizi taahhüt ederek, 15 Ekim Yerel Demokrasi Haftası ve “Çevreyi Koru: Yerel Toplulukları Harekete Geçir” 2021-2022 temasına ithafen, Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesini imzaladık” diye konuştu.
Bu kapsamda İklim Değişikliği Müdürlüğü’nü kurduklarını ifade eden Belediye Başkanı Recep Gürkan, “İklim Değişikliği Müdürlüğü’nün çatısına kurulan 280 W, 6 güneş paneliyle binanın enerji ihtiyacı güneşten sağlanacak. İklim değişikliğinin olumsuz etkileri ile mücadele etmek amacıyla çalışmalarına başlayan Müdürlüğümüz, güneş panelleriyle kendi kurumsal binalarında ki karbon salınımını da azaltmayı amaçlıyor. Bu sistemi ilerleyen günlerde tüm belediyemize ait binalarda kullanmayı amaçlıyoruz” dedi.

 376 total views,  11 views today

Next Post

AK PARTİ 25. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ŞEMSETTİN EMİR;“BİRBİRİMİZİN GIRLAĞINI SIKMANIN BİR ANLAMI YOK”

AK Parti 25.Dönem Edirne Milletvekili Şemsettin Emir yaptığı açıklamada hayat pahalılığına dikkat çekerek; “Her şey pahalılaşıyor. Vah bittik mi diyeceğiz yoksa direncimizi toparlayıp, bir olma, kardeş olma, beraber olma noktasında ve kol kola girme noktasında neler yapacağız. Bunu tabi millet olarak biz yapacağız. Ama bizim önümüzdeki  önder olarak gördüğümüz inandığımız […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp