Enerji Verimliliği Derneği’nden çocuklara konferans

admin

Enerji Verimliliği derneğince çocuklara Enerji verimliliği konferansı verildi. Halk Eğitim merkezinde düzenlenen konferansa,  Enerji Verimliliği Derneği Başkanı, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım,  Dernek Üyeleri, Öğretmenler ile öğrenciler katıldı. Yapılan konuşmada derneğin 22. Eğitimini Edirne’de verdiği belirtilerek, dernek olarak her ilde çocukların etkinliğe büyük ilgi gösterdiği belirtilerek; “ dernek olarak kuzeyden güneye, doğudan batıya enerji verimliliği konusunda toplumu bilinçlendiriyoruz.

Enerji Verimliliği Derneği’nden çocuklara konferans (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bunun için farklı projelere imza atıyoruz. Evlere ekonomik bir değer kazandırmak için bir takım oluşturduk. Türkiye’nin 6. Büyük enerji kaynağı enerjinin verimli kullanılmasından geçiyor. Enerji konusunda geliştirdiğimiz projeleri tek çatı altında topladık. Enerji takımı çalışması evde, okulda yolda sanayide yediden yetmişe herkese ulaşarak bu takımın bir parçası olmasını sağlamak, aktif üyesi olmasını istiyoruz. Bugün buraya tıkımın en önemli parçalarından biri olan Enerji Çocuk Projesi için bira araya geldik. Çocuklar geleceğimizdir. Geleceğe güvenli bakmak için onları enerji tüketimi konusunda bilinçli olmasını sağlamalıyız. Bu proje kapsamında ülke genelinde on binlerce çocuğa çeşitli çeşitli etkinliklerle bilinçlendirip evlerdeki enerji tüketiminin azaltılmasına katkı yapıyoruz.  21 ilden çocuklarımız ve koordinatör öğretmenlerimiz İstanbul’da bir araya geldi. 6. Enerji verimliği formu ve fuarına katılan çocuklarımız Enerji Çocuk yönetim Kurulu toplantısını yaptı.

Enerji Verimliliği Derneği’nden çocuklara konferans (2)

 

 

 

 

 

 

 

Yıl boyunca yapacakları toplantıları bizlere anlattılar. Okullar arasında Enerji verimliliği resim yarışması düzenledik. Bu yarışma sonuçlarını Ankara’da yapacağımız sergide açıklayacağız. Daha sonra tiyatro gösterimi şeklinde öğrenciler enerji kullanılan araçlar tasarrufu konusunda konuşmalar yaptılar.  Enerji derneğince dağıtılan Tasarruflu Hayat Daha Güzel Hayat adındaki broşürde Enerji Tasarrufu konusunda uyarılarda bulunuluyor. Buna göre boşa yanan lambaların kapatılması güneşli havalarda perdeler açılarak güneşin odalara girmesinin sağlanması, bilgisayarların kullanılacak zamanda açılması, televizyon ve elektrikli ev aletlerinin kapatılması, Isıtıcıların 21 dereceye ayarlanması buzdolapları kapaklarının gereksiz yere açılmaması “öneriliyor.

Enerji Verimliliği Derneği’nden çocuklara konferans (1)

 127 total views,  5 views today

Next Post

MHP il başkanı'ndan açıklama

MHP, Edirne 1. Sıra Milletvekili Adayı Gürsel Şimşek, İl Merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına İkinci sıra Milletvekili Adayı Şennur Yıldırım, Üçüncü sıra Milletvekili Adayı, İl Başkan Hakan Özkan, Merkez İlçe Başkanı Murat Bayraktar ile partililer katıldı. Basın toplantısında sözlerine Edirne Belediye Bakanı Recep Gürkan’ın kendisine yönelik suçlamaları ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp