Enerji Verimliliği Derneği’nden ödül töreni

admin

Başkanlığını Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım’ın yaptığı Enerji Derneğince “ Enerji verimliliği konusunda Ortaokullar düzeyinde düzenlenen resim yarışmasında derece alan öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreni nedeniyle Milli Eğitim Müdürlüğü salonunda yapılan törene Enerji Verimliliği Derneği Başkanı Fedai Canım, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Selahattin Pınar, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Eray Karaca, KOSGEB Müdürü Bedri Döngel Milli eğitim Müdür Yardımcısı Kemal Soytürk, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Taştekin,  Okul Müdürleri, Öğretmenler ile ödül kazanan öğrenciler katıldı.

Enerji Verimliliği Derneği'nden ödül töreni (1)

 

 

 

 

 

 

 

Törende konuşan Dernek Başkanı Canım, Enerji Verimliliği Derneği tüm illerde şu anda Cumhurbaşkanımız olan Tayyip Erdoğan’ın emri ile kurulan bir dernek olduğunu belirterek şunları kaydetti; “ derneğin amacı enerji tasarrufu farkındalığını yaratmak amacıyla kamu görevi üstlenen bir dernektir. Bilindiği gibi enerji gıdanın ardından en önemli ihtiyaç ürünüdür. Bunun önemini kanıtlamak için gece gündüz çalışan bir derneğiz. Bu kapsamda genel merkezimizin Milli Eğitim Bakanlığınca ortaklaşa yaptığı resim, makale kompozisyon yarışmalarına katıldınız.  Bu konuda güzel eserler ortaya çıkardınız sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu arada Milli Eğitim müdürümüze yaptığı katkılar nedeniyle teşekkürü borç biliyoruz. Sizleri kutluyorum. Bundan sonra sizler enerji gönüllüsü bireylersiniz.  Bundan sonra enerji verimliliğine nasıl katkı yaparız çalışmalarımız bu yönde olacaktır “ dedi.

Enerji Verimliliği Derneği'nden ödül töreni (2)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan evrensel bir enerji kaynağı olan elektrik, güneş enerjisi nükleer enerji ve diğer enerji  çeşitli kaynaklardan sağlanmaktadır. Günümüzde elektrik enerjisi ihtiyacı karşılamadığı için giderek pahalı hale gelmektedir. Bunun önüne geçmek için alternatif enerji kaynakları aranmaktadır. Farklı enerji kaynakları arayışı sürmektedir. Bizler enerjide ne kadar tasarruf yaparsak ihtiyacımız o oranda az olur.

Enerji Verimliliği Derneği'nden ödül töreni (3)

 

 

 

 

 

 

 

ELEKTRİKLİ EV ALETLERİNİ GEREKSİZ YERE AÇIK BIRAKMAMALIYIZ

Enerjide tasarruf gerek siz tüketimin ve kayıpların azaltılmasıdır. İhtiyacın daha az enerji ile karşılanmasıdır. Bozuk elektrik aletleri bozuk musluklar, bilgisayar ve elektrikli araçları ihtiyaç dışında açık bırakmak. Günlük hayatımızda yaptığımız en önemli eneji kayıplarının başında gelmektedir. Bu arada yaya olarak gideceğimiz yerlere araç kullanmadan gitmek. Mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullanma ile de enerji tasarrufu sağlarız. Günümüzde enerji tasarrufu zorunluluk haline gelmiştir. Şunu unutmamalıyız ki en ucuz enerji tasarruf yapılan enerjidir “ dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencileri ödülleri verildi. Toplantı sorunda Milli Eğitim Müdürlüğü önünde topluca hatıra fotoğrafı çekildi.

Enerji Verimliliği Derneği'nden ödül töreni (4)

 13 total views,  2 views today

Next Post

Askeri Hastane Şehitliği'nde asker heykelleri

              Bir süre önce açılışı yapılan Askeri Hastane Şehitliğinde bulunan iki asker heykeli ve rolyefleri yapan Ünlü Heykeltıraş Tankut Öktem ‘in kızı Heykeltıraş Yüksek Mimar Pınar Öktem Doğan Şehitlikteki heykeller hakkında yaptığı açıklamada: Bu şehitliğin heykel ve rölyeflerini Tankut Öktem atölyesinde gerçekleştirdik. Bu şehitliğe […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp