Enez Belediyesi’nden kısa zamanda büyük hizmet

admin

Enez Belediye Başkanı  Abdullah Bostancı  belediye’de görev aldığı 30 Mart 2014’ten bu  yana Enez’de büyük değişiklikler olduğunu  belirtti. Bostancı; “belediyeyi 56 trilyon borçla devraldık bugün çöplüğün ortasında gül bahçesi yarattık. Belediyemizde  0 Km  üç adet Fort  kargo  çöp aracımız bulunmaktadır. Bu araçlar çevre temizliğine başladı.

Yine ilçemizi bir ambulans ve bir otobüs aldık.

Enez Belediyesi'nden kısa zamanda büyük hizmet (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

İki damperli kamyon alımı ise ihale aşamasında. Enez’de ekonomik girdi sağlayacak  3 trilyona mal olacak  beton santralı ve beton parke fabrikasının temeli atıldı. Bunun parası kasamızda bulunuyor.

Bu tesisler haziran ayı sonlarında üretime geçecek. Bu fabrikanın iş  hacmi  5 yılda 70 trilyon dolayındadır. Bir başka hizmetimiz  İstanbul belediyesi,  Enez giriş yolu kenarında  60 dönümlük alanda  çok kültürlü,  spor alanları  bulunan  büyük bir park yapılını üstlendi, bunun ihalesi yapıldı.

Deniz sahilinde  11dönümlük  alanda  dinlenme parkları kuruldu. Bunların 15  Haziranda  teslimatı yapılacak.

Enez Belediyesi'nden kısa zamanda büyük hizmet (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemizin düğün salonu yanında 30 dönümlük  belediyemize ait arazi  üzerinde  Enez  Müzesi, Turizm Bakanlığımızca yapılacak. Bu konuda  Belediyemizce Kültür Bakanlığımıza yer  tahsisi yapıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı sahilde   20 dönümlük arazi üzerinde “ Türkiye ve Dünya Gençlik Merkezi “yapımı çalışmaları kapsamında  Enez Belediyesinin  yer tahsisi kararı  Belediye Meclisinden geçti ve  yer belirlendi. Bu  yatırımın maliyeti  20 trilyon lira , Edirne Valiliğimiz bu konuyu takip ediyor.

Enez ilçemizin giriş çıkış  köprüleri  arasındaki Taşaltı  Gölü kenarında Kral Kızı mevkiinde  bazilikanın bulunduğu yere  tarihi bir yol  yapımının ihalesi  çalışmaları tamamlandı , bu yolun haziran ayı başında  yapılmasına başlandı.

İlçemizin Çataltepe  Mahallesinin akmayan  suyu 4-5 Km  mesafeden  tamamı belediyemiz imkanlarıyla 10 bin nüfusa yetecek  ve 30-40 yıl hizmet verecek şekilde  yapım işleri bitti. İlçemizin kanalizasyon  projesi tamamlandı,proje İller Bankasına gönderildi.1 Kasım 2015’te  yapımına başlanacak” dedi.

Enez Belediyesi'nden kısa zamanda büyük hizmet (2)

 

 

 19 total views,  2 views today

Next Post

Tunca Köprüsü nihayet seçim öncesi ışıklandırıldı

                  Edirne Valiliği tarafından başlatılan aydınlatma projesi tamamlanan, tarihi Tunca Köprüsü ışıl ışıl oldu. Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, “Asıl proje Selimiye’nin aydınlatılması. Yunanistan’dan ve Bulgaristan’dan bakıldığında bir nur topu gibi görünecek” dedi. Tarihi Tunca Köprüsü Aydınlatma Töreni öncesi ilk olarak Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp