Enez kaymakamı sahipsiz hayvanlara sahip çıktı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Enez ilçesi Doğa Koruma Hayvan Hakları Platformunca yapılan açıklamada, Enez Kaymakamı İhsan Ayrancı,ve Enez İlçe tarım müdürü Yasin Samuk Enez’de yaşayan kimsesiz sokak hayvanlarının beslenmesi için mama alıp gönüllülere dağıtımı yapıldığını belirtildi. 16 paket köpek ve 5 paket kedi mamasının bir kısmı Enez Doğa Koruma ve Hayvan Hakları Platformu üyesi hayvan severlere 1er paket olarak Kimsesiz sokak hayvanlarını beslemeleri için dağıtıldı.

ENEZ-KAYMAKAMI

Kalan miktar mama da ihtiyaç duyanlara vermek üzere platform üyesi gönüllülerden Enez Dohayko temsilcisi Selma hanıma teslim edildi. 5199 Sayılı kanun ile belediyelere verilmiş olan kimsesiz sokak hayvanlarının bakımı tedavisi kısırlaştırılması görevi ne yazık ki Enez belediyesinin imkânlarının olmaması, personelinin olmaması, gibi sebeplerden dolayı Enez’de bu konuda hiç bir hizmet verilmemekteydi.

ENEZ-KAYMAKAMI2

Bir bakımevi, bünyesinde görevli ya da hizmet alımı yaptığı bir veteriner hekimi olmayan, besleme odakları bulunmayan Enez belediyesinin bu açığını Enez kaymakamlığı ve enez İlçe tarım Müdürlüğü kapatmak için çalışma yaptılar. Köpeklerin açlıktan ölmemeleri, aç kalıp saldırganlaşmamaları, halka rahatsızlık vermemeleri, ve sağlıklı olmaları için mama alımı yaptılar. Kısırlaştırmanın da yapılmadığı Enez’de sayıları artan ve zor durumda olan sokak köpeklerinin kısırlaştırılması için yardım talebinde bulunulan İstanbul Şişli Belediyesi bu yardım çağrısına olumlu yanıt vererek destek olacağını bilirdi. Yılbaşından sonra Şişli Belediyesinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında ücretsiz olarak yapılması planlanan kısırlaştırma öncesi hayvanların sağlıklı olması için gönüllüler sıkı bir besleme programı uyguluyorlar. Enez Kaymakamımız sayın İhsan Ayrancı’ya , Enez İlçe tarım müdürümüz sayın Yasin Samuk’a çok teşekkür ediyoruz.. Pati vereniniz Kuyruk sallayanınız bol olsun.. pati melekleri hep sizinle olup sizleri korusun.. Başka ilçelerde yaşayan patili dostlarımızın ve hayvan hakkı savunucularımızın da böyle kaymakamları olsun.. Bu çalışma tüm Türkiye’ye örnek olsun” deniliyor.

ENEZ-KAYMAKAMI3 ENEZ-KAYMAKAMI4 ENEZ-KAYMAKAMI5

 

 

 146 total views,  2 views today

Next Post

Dişlioğlu ETSO’yu Ziyaret Etti.

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Basın Yayın ve Enformasyon il Müdürü Fikret Dişlioğlu ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’u makamında ziyaret etti.Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’a yaptığı ziyarette, İl Müdürlüklerinin basın-yayın kuruluşlarına sağladığı hizmetlerin ve mesleki bilgi ve becerileri artırıcı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp