Enez, nüfusunun 20 katı turisti ağırladı

admin

Enez, nüfusunun 20 katı turisti ağırladı (1)

 

 

 

 

 

 

“Edirne’nin denize kıyısı olan Enez ilçesi, bayram tatilinde 200 bin turist ağırladı.

Ege Denizi’ne kıyısı bulunan Meriç Nehri’nin döküldüğü kuzey sahilindeki Enez, tarihi, kültürel yapısı ve deniziyle her yıl ağırladığı konuk sayısını artırıyor.

Ramazan Bayramı tatilinde de 200 bin turisti ağırlayan Enez, tatil sezonunda yeni konuklarını bekliyor.

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, yaptığı açıklamada, bayram tatilinde Enez’in toplam nüfusunun neredeyse 20 katı konuğu başarıyla ağırladığını söyledi.

Karayolu ile İstanbul’a 2,5 saatlik mesafede bulunan Enez’in güzel ve temiz  sahillerini ve doğal ortam güzelliklerinin  cazibesinin her geçen gün artırdığını ifade eden Abdullah  Bostancı, “Altın sarısı kum,  kendi kendini temizleme özelliği  olan  deniz suyu  sahili ve  çevrenin  güzelliğini  görmek isteyenler , fazla uzaklara gitmeden Ege’nin yanı başındaki Saros  körfezinde  Trakya’nın incisi Enez’imizde bu güzellikler mevcut.

Ne mutlu bize, misafirlerimizi  en güzel şekilde  ağırladık, sezon için iyi referanslar sağladık.” dedi.

Enez  belediyesinin  bu özverili  çalışması ile  bir kez daha rüştünü ispat ettiğini belirten Bostancı,  açıklamasını şöyle sürdürdü:

Enez, nüfusunun 20 katı turisti ağırladı (2)

 

 

 

 

 

 

 

AVRUPA’YA EN YAKIN LİMAN

“Enez, Saros Körfezi’nin Avrupa’ya en yakın ve limana en son oturduğu nokta. Burası yüzde 44 ormanla kaplı, lagün gölleri, balık gölleriyle meşhur. Burada 28 kilometre  deniz sahilimiz var. Roma dönemine ait ve 1456’dan sonra da burası fethedilince Osmanlı dönemine ait çok büyük  tarihi eserler mevcut,  onlar hala dimdik ayakta duruyor.

İLÇEDE GEREKEN ÖNLEMLERİ ALDIK

Böyle tarihi ve doğa harikası bir yerde insanlar 9 günlük bayram  tatilini geçirmek için  ilçemize  geldiler. Bunun böyle olacağını tahmin ettik.  Daha önce esnafla toplantı yaparak önceden tedbirlerimizi aldık. Sahilde iğne atsan yere düşmez durumdaydı. 28 kilometrelik sahilde oturmaya yer bulunamıyordu. Bu kalabalığın ne  boyutta  olduğunu  gösteriyor. Fırınlarımız, esnafımız gece-gündüz çalıştı.  İyi hizmet vermek için elimizden geleni yaptık.” Dedi

 

 

 273 total views,  2 views today

Next Post

BİRCAN; “Çeşme’de kaybolan gençten henuz haber alamadık”

        CHP Edirne Milletvekili Erdin BİRCAN İzmir’in Çeşme İlçesi’nde, 7 Temmuz 2016 Perşembe günü suda kaybolan Edirneli Çınar Gürses ve arkadaşı Serdar Yalçın ile ilgili yaptığı açıklamada “hayırlı haber almayı umuyoruz.  Çeşme’de denizde üzerinde uyudukları dubanın halatının kopup denize sürüklenmesiyle kaybolan Edirneli Çınar Gürses ve arkadaşı Serdar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp