Enez’e Deniz Gümrük Kapısı Açılıyor

admin

Edirne kara ve demiryolu gümrük kapılarının ardından deniz gümrük kapısına kavuşuyor. Edirne’nin Enez ilçesinde bulunan limanda açılacak olan Deniz Gümrük Kapısı bölge ve ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacak. Enez Deniz Gümrük Kapısının tanıtım toplantısı, Edirne Valisi Ekrem Canalp ve AK Parti Edirne Milletvekili, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı Fatma Aksal, Vali Yardımcısı Ali Uysal, Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş ve ilgili kurum müdürlerinin katılımları ile gerçekleştirildi.

Projenin tanıtım töreninde konuşan Edirne Valisi Ekrem Canalp “Enez ilçemiz, doğa güzellikleri ve konumuyla adeta cennetten bir köşedir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra, Enez ilçemiz arkeolojik buluntularıyla da tarihe ışık tutan çok önemli bir ilçedir. Tarihin her döneminde ticaret, Enez açısından çok önemli olmuştur. Bin yıllar öncesine gittiğimizde de Enez’i değerli kılan unsurlardan biri ticaret olmuştur. Bizim burada hayata geçirmeye çalıştığımız proje, ticareti ve turizmi iç içe geçirebileceğimiz bir durum oluşturacak.

Bu projeyi hayata geçirebildiğimiz zaman inşallah, sadece Enez’e değil bu bölgeye de ufuk açacak. Bu ufukla birlikte ticaret gelişecek, turizm gelişecek. İç turizmle gelişmiş olan Enez ve bölgemiz, inşallah bundan sonra uluslararası turizmi de tadıyor olacak. Bu yeni boyutta Edirne’mizin de, Enez’imizin de, bölgemizin de ekonomisine güç katacak. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve ilgili bakanlarımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Proje kapsamında Enez limanı içerisinde, 135 metre uzunluğunda, 25 metre genişliğinde, 8 metre derinliğinde ve yaklaşık 50 bin ton taş dolgulu yeni bir ana mendirek rıhtım inşaatı gerçekleştirilecek.

 1,101 total views,  2 views today

Next Post

TAKSİT ÖDEMELERİNİN SÜRESİ UZATILMALI

Esnafımız, Sanayicimiz ve Tüccarımız Diyor ki:Vergi, SGK ve Belediye vb yapılandırmaların ilk taksit ödemelerinin son günü Bugün. Aylardır kapalı olan esnaf bu taksiti nasıl ödeyeceğiz kaygısında. 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında borçlarını yapılandıran mükelleflere mağduriyet yaşamamaları için, Vergi Daireleri, vatandaşlara borcunu ödemesi konusunda hafta sonu da […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp