“Engelleri üreterek aşalım” projesi başladı

admin

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Edirne İl Müdürlüğü tarafından organize edilen “Engelleri Üreterek Aşalım” Projesi kapsamında eğitimlere başlandı.

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürlüğü ve İŞ-KUR ortaklığında, Küçükpazar semtinde bulunan ek birim binasında proje kapsamında “Mis Sabun şekillendirilmesi Mesleki Eğitimi” Edirne Halk Eğitim Müdürlüğünde görevli El Sanatları usta öğreticisi Sevim DAYIOĞLU tarafından; engelli kursiyerler ile birlikte çalışmalara başladı.

Engelleri üreterek aşalım projesi başladı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Çalışmaları yerinde görmek ve eksiklikleri tespit etmek amacı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ ile İŞ-KUR Müdürü Şengül ÇİLDAM kursu ziyaret ederek, çalışmaları incelediler.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ; “Engelleri Üreterek Aşalım projemizin amacı; Dezavantajlı grup olan engelli bireylere uygulanacak kurslar ile engelli bireylerimizin  var olan yeteneklerini kullanarak mesleki yeterlilik düzeyine ulaşabilmelerini sağlamak, mesleki eğitime olan ilgilerini arttırmak bu sayede sosyal yaşama dahil ederek toplumla bütünleşmelerini sağlamaktır. Edirne ilimizde %40 sağlık raporu olan hafif düzeydeki karma engel grubuna sahip bireyler ile Mis Sabunu şekillendirmesi konusunda mesleki eğitim vererek el becerilerini, yetenek ve yaratıcılıklarını geliştirmelerine imkan sunarken, tasarladıkları ürünler ile üretime katkıda bulunmalarını sağlayıp bu sayede toplumda var olmalarını arttırmak en temel amacımızdır.

Engelleri üreterek aşalım projesi başladı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Projemizin hedefi; kursumuzun sonunda kursiyerlerimizin Mis Sabunun şekillendirilmesi konusunda mesleki yeteneklerini sertifikayla belgelendirmektir. Engelli bireylerimizin kurs sonunda tasarladıkları, ürettikleri ürünlerin düzenlenecek sergi ile halka sunulması ve engellilerimizin kursumuz sayesinde ekonomik kazanımlar elde etmeleri ve hayatın içine katılımlarının artması, onların sosyal ve psikolojik açıdan rehabilite edilmelerini sağlamaktır. Projemiz kapsamında; İŞ-KUR Müdürlüğü, kursiyerlerimizin; temrin, demirbaş, eğitim, GSS ve İş Kazası Meslek hastalığı giderlerini karşılamaktadır. Projemiz Mis Sabunu üretimi Modüler programına dayalı olarak sabun şekillendirme, renklendirme ve ürün oluşturma işlemlerini içermekte olup toplamda 248 saatlik bir program dâhilinde günde 5 saat, haftada 5 gün  ve toplamda 3 ay sürecek şekilde program yapılmıştır.  Projemize destekleri için Edirne İŞ-KUR Müdürlüğüne, Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne ve projemiz kapsamında çalışan tüm personellerimize emekleri için teşekkür ediyor kursiyer kardeşlerimize de başarılar diliyorum ” dedi.

 

 

 

 88 total views,  2 views today

Next Post

Muhtarlardan Vali ÖZDEMİR’e ziyaret

Edirne’nin Keşan İlçesi’ne bağlı köylerin muhtarları, Edirne Valisi Günay Özdemir’i makamında ziyaret ettiler. Gökçetepe Köyü Muhtarı Abdullah Kemik’in organize ettiği ziyarete; Yayla Köyü Muhtarı Mehmet Onur, Sazlıdere Köyü Muhtarı Mehmet Kantor, Mecidiye Köyü Muhtarı Mesrur Sözbir ve Çamlıca Köyü Muhtarı Arif Büyükyatıkçı katıldı. Köylerin problemlerini dinleyen ve çözüme kavuşturmak için […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp