Engelli Engelsiz El Ele Birlikte Eğlenmeye

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Belediye Başkanlığı’nca Dünya Engeliler Gününde, bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

engelliler-günü-belediye-etkinlik-edirne

Dünya Engelliler Günü kapsamında, Edirne Belediye Başkanlığı ve Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği (EBED)’nin işbirliği ile Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, engelli engelsiz tüm çocuklar için eğlence düzenlendi.

engelliler-günü-belediye-etkinlik-edirne (2)

“Engelli Engelsiz El Ele Birlikte Eğlenmeye” sloganı ile Halk eğitim Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte illüzyon (sihirbaz), denge, hula-hop (çember), hava ve palyaço gösterileri ile çocuklar eğlendi.

engelliler-günü-belediye-etkinlik-edirne (3)

Aynı gün Edirne Belediye Başkanlığı ve Dünyam Zihinsel Engellileri Yetiştirme ve Koruma Derneğinin ortaklaşa düzenlediği Dünya Engelliler Günü kutlama etkinlikleri kapsamı çerçevesinde Ağa Köşkü Restaurant’ta engelli çocuklar ve aileleri için bir eğlence düzenlendi.

engelliler-günü-belediye-etkinlik-edirne (4)

Dünyam Zihinsel Engellileri Yetiştirme ve Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sedef Durna, yaptığı konuşmada, Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’ye teşekkür ederek, “Edirne Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi her daim çocuklarımızın ve ailelerin yanında yer almıştır. Kendisine bizlere gösterdiği ilgi ve destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

engelliler-günü-belediye-etkinlik-edirne (1)

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’nun da katıldığı iki etkinlikte de, Tanrıkulu engelli çocuklar ve aileleri ile tek tek ilgilenerek, şunları kaydetti: “Engelli vatandaşları sadece belirli günlerde de değil her zaman hatırlamak gerekiyor. Bizlerde Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçi’nin talimatları doğrultusunda engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşama dahil olmaları yönünde bir çok projeye yapıyoruz. Bugün de bir farkındalık yaratmak istedik.”

 

 131 total views,  2 views today

Next Post

Gençler için özel proje

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Çalışmaları sırasında Edirne’nin dezavantalı kesimleri olan kenar semtlere özel bir önem veren CHP Belediye Başkan Aday Adayı Nurhan Işıkseren, Menzilahır’dan sonra geçtiğimiz hafta da Küçükpazar ve Horozlu Bayırı’ndaki kahvelerde semt sakinleriyle buluştu. Buluşma sırasında projelerinden somut örnekler veren, sosyal medyada […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp