Engelli gençlere bir günlük temsili askerlik

admin

DSC_4518

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Jandarma Alay komutanlığında yapılan törende engelli vatandaşlar için bir günlük temsili askerlik töreni yapıldı. Törene Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Belediye Başkanı Recep Gürkan, Garnizon Komutanı Tuğ. General Hidayet Arı, Cumhuriyet Başsavcısı Muzaffer Savran, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Kamuran Ersan, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk, Meclis Başkanı Fedai Canım, Kızılay Kadın Kolları Başkanı Rüçhan Zıpkınkurt, Daire Müdürleri ve Askeri Erkan Askeri Öğrenci Yakınları ile Öğrenciler katıldı.

DSC_4606

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valisi konuşmasında her annenin kendi mürvetini görmek istediğini belirterek;   anneler erkek evlatlarının vatani görevini en iyi şekilde yapmalarını bekler, bu görevin engelli de olsa bu görevin yapılacağının göstergesi olarak burada bir araya geldik.  Sizler bir gün de olsa çocuklarınızın askerlik görevini yapmanın mutluluğunu tatmış bulunuyorsunuz” dedi.

DSC_4561

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda konuşan Jandarma Alay Komutanı Kamuran Ersan burada canını feda etmeye hazır 30 Mehmetçiğin kendilerini onurlandırdığını belirterek; “  ÜÇ gün önce ellerine kına yakarak peygamber ocağına gönderdiğimiz Mehmetçikler bugün Edirne İl Jandarma komutanlığında bir günlük eğitimi tamamlayarak, göreve hazır bir şekilde karşınızdalar. Vatan hizmeti için teslim ettiğiniz evlatlarınız vatan savunmasında her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduklarını belirttiler. Bu konuda ant içtiler. Onlarla ne kadar gururlansanız azdır. Çocuklarınızı fedakârlıklarla yetiştirdiğinizi biliyoruz. Onlar bize teslim ettiğinizden itibaren bizim evlatlarımızdır. Ne mutlu sizlere ki bazı engelleri bulunsa da vatan sevgisi olan böyle evlatlar yetiştirdiniz. Evlatlarınız da sizlerle gurur duymaktadırlar” dedi.

DSC_4641

 

 

 

 

 

 

 

Jandarma Er Ali Gazi törende yaptığı konuşmasında bu kutsal ocağa gelerek vatan borcunu ödemeye hazırdık. Yalnız engellerimiz nedeniyle askerliğimizi yapamadık. Askeri kışlalara gülümseyerek baktık. Büyüklerimiz sıkışıp kalan bu sessiz çığlığımızı duyarak bizleri asker olmaya çağırdılar. Hiçbir şeyle değiştirilemeyecek olan bu formaları giydik.

DSC_4525

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu kutsal görevi icra ettik.  Türk gencine gurur veren andımızı bizlerde içtik. Sevgili anne babalarımız bu görev nedeniyle silah üzerine el koyarak yemin ettik. Komutanlarımız sayesinde birer jandarma olarak terhis edileceğiz. Karşınızda Atatürkçü evlatlar olarak bulunmaktayız. Sayın misafirler buradan dosta düşmana şunu duyurmak istiyoruz. Bizler bu vatanın bekçileriyiz” dedi. Mezunların plaketinin çakılması, yemin töreni ve yürüşün ardından terhis olan engelli öğrenciler halk oyunları gösterisi sundu. Törene katılanlar duygulu anlar yaşadılar.

DSC_4791

 11 total views,  2 views today

Next Post

Şikayet edeceğine sesini duyur

            Meslek kuruluşlarımız, STK’lar, muhtarlar Cumhurbaşkanımız tarafından yeni sarayda ağırlanma imkânı buldular. Davet alıp   Saray’a  gidenler orada gördüklerini çevrelerine övünerek  anlatıyorlar. Böyle  önemli toplantılarda   oda ve meslek kurum  temsilcilerimiz   mesleki sorunlarını yüce makamlara iletme imkanı bulamadıkları için  sadece kendilerine sunulan politik kapsamlı konuşmaları dinleyip bol […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp