Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 27 Nisan 2014’te Yapılacak

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Aile Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ  yaptığı açıklamada;  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ÖSYM tarafından 2014 yılı için kamu kurum ve kuruluşlarına daha fazla sayıda engelli personel ataması yapılabilmesini sağlamak amacıyla yeniden değerlendirilen 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (2014-EKPSS) 27 Nisan 2014 tarihinde yapılmasına karar verildiğini ifade ederek; “Dünyanın ve Türkiye’nin ülke genelinde yapılan ilk engelli memur seçme sınavı 29 Nisan 2012 tarihinde 81 il merkezinde, 968 sınav binasında ve 12.128 sınav salonunda başarılı bir şekilde gerçekleştirilmişti. Engelli memur adaylarının merkezi bir sınavla, objektif kriterlere göre kamudaki istihdamı için hazırlanan bu ilk sınavın yürütülmesinde toplam 41.756 personel görev aldı. Sınava, özür durumu %40 ve üzerinde olan; ortaöğretim, ön lisans veya lisans düzeyinde mezun veya mezun olabilecek durumdaki toplam 60.375 aday başvurdu.

AW000283

Yöntemi, felsefesi ve sonuçları itibarıyla dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyan sınav, soruların hazırlanmasından sınav süresinin belirlenmesine kadar adayların özür gruplarını dikkate alarak, sınav salonlarının ulaşılabilir tarzda dizaynına kadar sınavın her aşamasında adayların durumuna özel tedbirler alınarak gerçekleştirildi.” dedi.

 72 total views,  2 views today

Next Post

Bölgenin En büyük ET İşleme Tesisine Gıda Mühendisliği Öğrencilerinden Ziyaret

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Taşhan ET Et işleme tesislerini ziyaret eden Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği bölümü öğrencileri Edirne Et ve Et ürünleri Entegre tesisleri ve Taşhan Et, Et kesim ve işleme Entegre tesislerini ziyaret etti. Bölüm sorumlusu Yrd. Doç. Abdullah AKGÜN burada […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp