Engelli yaşam merkezi’nde çalışmalar devam ediyor

admin

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından engellilerin yaşamda daha fazla yer almasını sağlamak, engelli vatandaşları da diğer vatandaşlar gibi kent yaşamına dâhil etmek, onların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapımına başlanan Engelli Yaşam Merkezi’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

İdari binası tamamlanmak üzere olan Engelli Yaşam Merkezi’nin bahçesi de Edirne Belediyesi Park ve Bahçe Ekipleri tarafından yaşam alanına dönüştürülüyor.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

 

Engelli Yaşam Merkezi’nin bahçesinde yapılan düzenlemelerle hem engellilerin hem de engelli olmayan vatandaşların aynı ortamda nefes almaları sağlanacak. Yapımı devam eden Engelli Yaşam Merkezi’nde açık alan spor aletleri, çocuk oyun grupları ve salıncakların bulunduğu 900 metrekare alan içerisinde görme engelli vatandaşların da yürüyüş yapabileceği yürüyüş parkuru bulunacak.  900 metre alan komple 20 mm kalınlıktaki kauçuk malzemeyle döşenecek. Kum havuzu, yeşil alanlar, pergoleler,  oturma banklarının olduğu engelli yaşam merkezinde, buraya gelen vatandaşların dinlenebileceği alanlar oluşturulacak. Peyzaj düzenlemesiyle yeşil alanlar yaratılacak.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 119 total views,  2 views today

Next Post

Saranel Koleji iş imkânları geniş bir okul

              Saranel Sağlık Koleji Müdürü Halil Hasan Öge Radyo Su’da yapılan Sağlık Koleji tanıtım programında okulu hakkında açıklamalarda bulundu. Edirne Ajans Haber Koordinatörü Fikri Ak’ın moderatörlüğünde yapılan programda konuşan Öge, Saranel  Sağlık Kolejinde butik eğitim anlayışının benimsendiğini  Okulda  anadil düzeyinde yabancı dil eğitimi  yapıldığını  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp