ENGELLİLER İÇİN ERİŞEBİLİR KENT PROTOKOLÜ

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Türkiye Engelliler Meclisi ile ‘Engeliler için Erişebilir Bir Kent Protokolü’ imzaladı. Edirne’yi engelsiz kent yapma hayallerinin, hedeflerinin olduğunu belirten Gürkan, “Önümüzdeki dönem de kentimizin engelli dostu, engellilerin özgürce yaşadığı bir kent olması için çalışmalarımıza, projelerimize devam edeceğiz” dedi. Ayrıca Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören Mart ayı doğumlu 6 çocuğun doğum günleri de kutlandı.

                Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde Türkiye Engelliler Meclisi Edirne Temsilci Nilüfer Sivrikaya Tokgöz ile “Engelliler için Erişebilir Bir Kent Protokolü”nü imzaladı.

Edirne’yi engelsiz bir kent yapma hayallerinin, hedeflerinin olduğunu belirten Gürkan, “Ben çağdaş kenti hep böyle tanımlıyorum; bir engelinin sabah tek başına evinden çıkıp; çarşıya çıkıp her işi tek başına halledip, yine tek başına eve dönebilmesidir, benim için çağdaş kent. Dünyada böyle bir kent var mı? Yok. Ama bu hedeflememiz için sağlam bir gerekçe. Bugün Türkiye Engelliler Meclisi ile ‘Engeliler için Erişebilir Bir Kent Protokolü’nü imzalıyoruz. Bu protokole de bağlı olarak kentimizin önümüzdeki dönem de engelli dostu, engellilerin özgürce yaşadığı bir kent olması için çalışmalarımıza, projelerimize devam edeceğiz” diye konuştu.

Türkiye Engelliler Meclisi Edirne Temsilci Nilüfer Sivrikaya Tokgöz de Başkan Gürkan’a Esaslı Aday Sertifikasını takdim etti.

Öte yandan Edirne Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitim gören Yunus ve Emre Yirmibeşler, Işıl Fırat, Mehmet Çelebi, Firdevs Avcıoğlu, Semcer Yücel’in doğum günleri kutlandı. Doğum günü pastasını büyük bir mutlulukla kesen çocuklar düzenlenen partide de doyasıya eğlendi.  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile eşi Esra Gürkan, çocukları bu mutlu gününde yalnız bırakmadı. Çocuklarla yakından ilgilenen Gürkan çiftti; çalan müziklerle dans eden çocukların bu eğlencesine ortak oldu.

 315 total views,  2 views today

Next Post

Balkan Şehitlerimiz Törenlerle anıldı

Şükrü Paşa kumandasında 155 gün boyunca Vatanın bütünlüğü için mücadele veren, bu uğurda şehit düşen kahramanlar Balkan Savaşlarının 106. yılında saygı, rahmet ve minnetle anıldı. Balkan Şehitlerimizi Anma etkinlikleri kapsamında, Sarayiçi Kanuni Köprüsünden Balkan Şehitliğine “Balkan Şehitlerini Anma” yürüyüşü gerçekleştirildi. Balkan Şehitliği Anıtı’na çelenklerin konulmasının ardından şehitlerimiz için Saygı duruşunda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp