Engelsiz Tatlar’dan  Tava Ciğer Yapımı

admin

Edirne Valiliği, İŞ-KUR, SODAM, ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Engelli kadınların istihdamına yönelik düzenlenen “ENGELSİZ TATLAR” projesi kapsamında yaklaşık olarak 10 engelli kadın kursiyere İlimizin Tava Ciğerinin nasıl yapıldığı uygulamalı olarak anlatıldı. Kursiyerler hem göbek attı, hem de ciğerin yapımını uygulamalı olarak öğrendi.

“Engelsiz Tatlar” projesi programının ilk gününde Kursiyerleri Edirne Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Hicran Balı, İŞ-KUR İl Müdürü Şengül Çildam ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recep Kozan yalnız bırakmadı.

Edirne’nin Marka yüzü olan Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı olan Bahri Dinar,  Engelli Bayanlara Edirne Tava Ciğerinin nasıl elde edildiğini ve nasıl pişirildiğini uygulamalı olarak anlattı. Bahri Dinar Burada Kursiyerlere yaptığı açıklamada, “Edirne’de bayan ciğer ustası yok. İnşallah bugün buradan bayan ustalarımız çıkar ve EDİRNE’yi daha fazla tanıtmış oluruz.Burada ortaya mükemmel bir slogan çıktı. Çalışan Kadınlar, Umutlu Yarınlar. Bizi davet ettikleri için şeref duyduk. Çok mutluyuz. İnşallah bundan sonra Ciğere hanım eli değer ” Dedi.

 246 total views,  2 views today

Next Post

Şemsettin Emir, “Recep Tayyip Erdoğan ile Millet arasına duvar örmeyin”

25.Dönem Edirne Milletvekili Şemsettin Emir gazetemize yaptığı açıklamada 2019 yılında yapılacak olan seçimlere Edirne’nin hazır olup olmadığı ve Edirne’de metal yorgunluğu var mı konuları hakkında bilgiler verdi, Emir açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Cumhurbaşkanımız, Ak Parti Genel Başkanımız, Dünya mazlumlarının lideri, Allahtan başka hiçbir faninin önünde eğilmeyen, Recep Tayyip Erdoğan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp