Edirne Ticaret ve Sanayi Odasının(ETSO)  13 guruptan oluşan meslek komitesi seçimleri sona erdi. Böylece seçimin ilk raundu tamamlanmış oldu. Birden fazla listenin mücadele ettiği seçimlere meslek komitesi üyeleri büyük ilgi gösterdi.

ESKİ YÖNETİM TASFİYE OLDU    

Salı günü yapılan Seçimle ETSO’nun 32 meclis üyesi belirlendi.  Mevcut ETSO Yönetim Kurulu Başkanı olan ve görevde olduğu süre boyunca  çalışma sitiliyle, tüm kamuoyunun takdirini toplayan Cemil Güler gurubundan meclis üyesi seçilemedi.

Bu arada seçimi kazanma iddiasında olan ETSO Meclis Başkanı Ömer ERAKMAN da Yönetim Kurulu Başkanı Cemil GÜLER il aynı kaderi paylaştı. Geçtiğimiz dönem ETSO’da  Meclis Başkanlığı görevini yürüten Ömer ERAKMAN’ın gruptan çıkamaması bütün hesaplarını altüst ederek, kamuoyunda da  “Beklemedikleri ŞOKU Yaşadılar” yankısını uyandırdı.

Şimdi Gözler 1 Hafta sonra yapılacak olan seçimde Yeni Başkan, Yeni Meclis Başkanı ve Yeni Yönetimin kim ve kimlerden oluşacağına çevrildi. 1 Haftalık süreç içerisinde 13 gruptan oluşan Meslek Komitesi seçimlerinden belirlenen 32 MECLİS ÜYESİ için şu andan itibaren sıkı kulisler, yakın markajlar ve çetin hesaplar başlamış durumda… haber4