ERBEY BAŞKAN’DAN ŞOFÖR ESNAFINA UYARI

admin

DSC_8698

 Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, yaz aylarında havaların sıcak olması nedeniyle sürücülerin araç kontrolünün güçleştiğini belirterek şu önerilerde bulundu “ bildiğiniz gibi şu anda Ramazan ayı içindeyiz. Havaların sıcak olması nedeniyle oruç tutan ve sıcaktan etkilenen arkadaşlarımız araç sürerken çok dikkatli olmaları gerekir.

Arkadaşlarımızın şehir içinde hız sınırlamalarına ve trafik işaretlerine harfiyen riayet etmeleri gerekir. Bilindiği gibi turizm sezonundayız. Minibüsçü, taksici esnaflarımızın kısaca bu sektörde görev yapan herkesin ilimize gelen turistlere yardımcı olmalarını bekliyoruz. Bir Dünya Kültür Merkezi olan Edirne’mizde kentimizi tanıtmak için her meslekten insanımıza görevler düşmektedir.

Biz şoför esnafı olarak da gelen yabancı konuklarımıza gereken yardımı ve desteği yapmalıyız. Bu arada taksici ve minibüsçü arkadaşlarımdan da herhangi bir trafik kazasına meydan vermemek için trafik kurallarına riayet etmelerini istiyorum. Bugün kentimizin her sokağında gizli radarlar bulunmaktadır. meslektaşlarımızın ceza almamaları için hız sınırına riayet etmelerinin kendi yararına olacağını hatırlatırım.

ARKADAŞLARIMIN EKMEĞİNE MANİ OLUYORLAR

Nilüfer Turizmin, otogarda yazıhanesi bulunmamaktadır. Bu firmanın mahkeme kararı  nedeni ile yolcu taşıması mümkün değildir. Bu kuruluşa bağlı araçlar şehir içinde yolcu taşıyor. Benim esnafımın ekmeğine engel oluyor. Halkı kandırarak. Havsa’dan kaldıracakları otobüslere Edirne’den  minibüslerle  yolcu taşıyor. Belediyemizin şehirlerarası otobüs terminali var.Benim vatandaşlarımızdan ricam şu   en güvenli seyahat etmeleri için Otogar’dan kalkan araçlarla seyahat etmeleri,mal ve can güvenliği açısından en güvenli  yerdir.. Bu kurumun araçları şehir içinde tur atarak yolcuları bir benzinliğe topluyor. Oradan Havsa’da bulunan Otobüslerine naklediyorlar. Burada yasal olmayan bir iş yapılıyor. Bu yolculuk sarasında bir trafik kazası olması durumunda bunun sorumlusu kim olacak? Bugün şehirlerarası otobüs terminalinde yazıhanesi bulunmayan bir firma şehir içinde nasıl ücretsiz yolcu taşıyabiliyor?

Bunu yetkililerin dikkatine sunuyorum. Trafikte gördüğümüz bu hukuksuzluk  tüm şoför esnafımızı rahatsız ediyor. Edirne Belediyesi tarafından çeşitli kez uyarılmasına karşın bu firma yasa tanımazlığına devam ediyor.Bu gücü nereden alıyor?Bunun yorumunu  halkımıza havale ediyorum. Hukuk herkes için vardır.Biz nasıl bir hukuk ihlalinde ceza alıyorsak, ayni işlemin bu firma için de uygulanma zorunluluğu yok mudur?

 159 total views,  2 views today

Next Post

BAHÇEŞEHİR KOLEJİNDEN BELEDİYE’YE ZİYARET

           SBS sınavında başarılı olan Bahçeşehir Koleji öğrencileri, Edirne Belediye Başkan Vekili Mahmut Keskin’i makamında ziyaret etti. Edirne Belediye Başkan Vekili Mahmut Keskin’i makamında, Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Mahmut Boztürk ve SBS sınavında başarı sıralamasında dereceye giren kolej öğrencileri ve velileri ziyaret etti. Belediye Başkan Yardımcısı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp