Erbey; “Edirne’nin ulaşım sorunları gündeme getirildi”

admin

Sözleme çerçevesinde; Türkiye’de Ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarların mevcut durumlarının, sorunlarının,görüş ve önerilerinin ortaya konulacağı “Ulaştırma Sektörü Analizi 3. Odak Grup Toplantısı 01.06.2015 pazartesi günü Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. toplantıya Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Temsilcisi, Edirne ,Düzce,Kütahya,Rize, Hatay ve diğer İllerimizden gelen Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanları,temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplantı hakkında açıklama yapan  Edirne şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç Toplantıda,bölgesel bazda Ulaşım Sorunları ve çözüm önerileri ele alındığını belirterek; “. Yapılan toplantıda Türkiye genelinde yaşanan ulaşım sorunlarının genel anlamda aynı  konumda olduğu görüldü ve bu  sorunlara çözüm talep edildi.

20150601_120815

 

 

 

 

 

 

Ulaşım sorunları konusunda çok yararlı olan bu toplantıda  sektörün içinde bulunan  bizim gibi  katılımcıların  fikirlerinin alınması da bizleri mutlu etti.

BÖLGEMİZİN SORUNLARINI  YETKİLİLERE  DUYURDUK

Edirne’mizde yaşanan Ulaşım Sorunları; Korsan Yolcu ve Yük Taşımacılığı,Korsan Taksicilik, A-1 yetki Belgeli Araçların usulsüz çalışmaları , Şehir içi yolcu taşımacılığında çalışan Toplu Taşıma araçlarının 65 yaş ve üzeri ücretsiz taşımalarda Devlet Desteği sağlanması,Esnafa uzun vadeli kredi verilmesi, Ticari Araç  alımlarında ÖTV ve KDV indirimi sağlanması,Ticari Taksilerin yurt dışına da çıkış yapabilmeleri, Ticari Taksilerin şehir dışına çıkışlarında gidişlerinin dolu dönüşlerinin boş olması, Akaryakıt indirimi sağlanması, Şehir içinde İkinci el Eşya satan dükkan sahiplerinin Araçları ile belgesiz yük taşıması yapmalarının engellenmesi,Edirne Merkeze bağlı köylerden şehir merkezine yolcu taşımacılı yapan minibüsler için D4 belgesi istenilmemesi bu araçların  İl Trafik Komisyonu Kararı ile çalışmalarının sağlanması,  toplantıda  gündeme getirildi.” Dedi

Bilindiği gibi    Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca  Halkbank  sponsorluğunda gerçekleşen “Esnaf ve Sanatkarlar Özelinde Sektör Analizleri” projesi başlatılarak hayata geçirildi.  “Esnaf ve Sanatkarların faaliyet gösterdiği mesleklerin 9 sektör başlığı altında toplanarak analiz edileceği proje kapsamında,08.04.2015 tarihinde Bakanlık ile Halkbank ve Atılım Üniversitesi arasında Esnaf ve Sanatkar Özelinde Ulaştırma Sektörünün Analizine İlişkin Sözleşme imzalandı.

 

 

 

 

 86 total views,  5 views today

Next Post

CHP'den Keşan’da parti korteji

CHP Edirne Milletvekili adayı Erdin Bircan’ın katılımı ile CHP örgütü Keşan’da muhteşem bir kortej gerçekleştirdi. CHP’li Erdin Bircan Keşan’da çeşitli ziyaretlerde ve toplantılarda seçmenleriyle buluştu. CHP Milletvekili adayı Erdin Bircan, seçim bürosuna gelerek uzun süre partiler ve halk ile sohbet etti. Seçmenlerin sorularını yanıtlayan Erdin Bircan, CHP iktidarında yapacaklarını anlattı. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp