Erbey KILIÇ “araç kullananlar son yapılan değişikliklere dikkat etmeli”

admin

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erbey KILIÇ; 29.10.2016 tarih ve 29872 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununda aşağıdaki önemli değişiklikler yapıldığını belirterek.

erbey-kilic

 

 

 

 

 

 

 

 

Buna göre; “Araç plakalarını araç üzerinde uygun durumda bulundurmayanlara, plakaları aracın farklı bir yerine takarak kullananlara 92,00 TL. idari para cezası ile birlikte aracın Trafikten men edileceği, Yönetmelikler dışında nitelik veya ölçülere aykırı plaka takan, öngörülen sayıda plaka takmayan,  okunmasına neden olacak şekilde plakasında değişiklik yapan araç sahiplerine 412,00 TL. idari para cezası verileceği, plakanın uygun duruma getirilmesi için 7 gün süre tanınacağı ve yine bu süre sonunda plakalarını uygun duruma getirmeyen araç sahiplerine 844,00 TL. idari para cezası ile birlikte aracın trafikten men edileceği, Başka araçlara tescilli veya sahte plaka takan ve kullananlara 5.000,00 TL. idari para cezası ile birlikte aracın trafikten men edileceği, ayrıca bu kişilerin Türk Ceza Kanununun 204 ncü maddesiyle düzenlenen Resmi Belgede Sahtecilik hükümlerine göre cezalandırılacağı, Tescilli aracı plakasız kullanan sürücüye 1698,00 TL. idari para cezası ile birlikte aracın trafikten men edileceği Kanun Hükmünde Kararname ile 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunda Yapılan değişiklikler yürürlüğe girmiştir.

Ayrıca; Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonunca basımı ve dağıtımı yapılan, Basılı Kağıtlar ile yetkilendirilmiş odalarca basımı yapılan tescil plakalarının, basımını veya dağıtımını yapanlara 10.000,00 TL. idari para cezası verileceği ve bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun 204 ncü maddesiyle düzenlenen Resmi Belgede Sahtecilik hükümlerine göre cezalandırılacağı hükme bağlanmıştır.”Dedi.

 

 

 

 75 total views,  2 views today

Next Post

Kursun adı Recep GÜRKAN

Türk Futbol Federasyonu ve Türkiye Futbol Antrenörleri Genel Merkezi’nin birlikte düzenlediği ve TÜFAD Edirne Şubesi’nin organizasyonunu gerçekleştirdiği “Recep Gürkan olan Grasroots ‘C’ Antrenörlük Kursu”, törenle başladı. “ONUR DUYMAKTAYIZ” TÜFAD (Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği)  Edirne Şube Başkanı Erdoğan Öztürk, Türk Futbol Federasyonu ile Türkiye Futbol Antrenörleri Genel Merkezi’nin birlikte düzenlediği ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp