Erbey Kılıç “Taksici Esnafımızın Yanındayız”

admin

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, 06/01/2014 Tarih ve 37 sayılı Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün odalarına bildirdiği; 06.01/2014 tarihli yerel gazetede yazılan ( T) plaka ile çalışan taksi sürücülerinin 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Edirne Belediyesi Taksi Yönetmeliğine aykırı hareketlerinde artış olduğu yolundaki habere dikkat çeken Kılıç yazılı açıklamasında şunları kaydetti; “Odamız faal çalışan taksici esnaflarımızın, Şehir içerisinde aşırı hız yaptıkları, bayan sürücüleri sıkıştırdıkları diğer araç sürücüleri ile münakaşa ve kavga ettikleri, durak harici bekleme yaptıkları yönünde yerel gazetede çıkan habere, oda olarak itiraz ediyoruz. Odamız yönetiminin geçen dönem içerisinde Belediye Başkanlığımız ile Taksici esnafına yönelik olarak yapmış olduğu çalışmalarda, hizmetin geliştirilmesi, trafikte saygı, araçların temizliği, şoförlerin tertip ve düzeni konusunda eğitimler verilerek esnafımız bilinçlendirilmiştir. Daha iyi hizmet verilmesi için yeni yerleşim bölgelerine, halka 24 saat hizmet edecek bir çok yeni ve modern duraklar kurulmuştur. Esnafımız ekonomik sıkıntılar içerisinde bulunmasına rağmen daha iyi hizmet verebilmek için araçlarının modellerini yükseltmişlerdir.

ÖZEL ARAÇ SAYISI YÜKSEK

Edirne ilimiz hususi araç sayısı çok fazla olan ve bunun neticesinde trafik yoğunluğu olan bir ilimiz. Trafik içerisinde sadece Taksici esnafının değil tüm araç sürücülerinin birbirine saygılı davranması esastır. Sürücüler trafik içerisinde kendilerine yapılmasını istemedikleri hareketleri başkalarına yapmaktan kaçınmalıdırlar. Yaşanan birkaç olayı tüm taksici esnafımıza maletmek yanlıştır. Taksi ve Minibüs şoförlerimiz Edirne şehrimize layık olmak için çalışan ve ekmeğinin mücadelesini veren esnafımızdır. Özellikle Mal sahibi esnafımızın yanlarında çalıştırdıkları sigortalı şoförlerine verilen eğitimlerde araç temizlikleri, kılık kıyafetleri, taksimetrelerini açmaları, müşterilerine iyi davranmaları, trafik yasak ve kurallarına uymaları konusunda bilgiler verilmiştir. Tüm esnafın bunu uygulaması durumunda trafikte saygı yerini bulacaktır. Taksici ve Minibüsçü Şoförü hizmet ettiği şehrin aynası olmalıdır. Daha iyi hizmet için ilk önce kendine, sonra mesleğine ve meslek arkadaşına saygı duymalı, bu saygı ile halkına hizmet etmelidir.

erbey kılıçkpk-şoförler odası - edirne

Son dönemde artış gösteren Korsan taşımalara ilişkin olarak, odamıza gelen şikâyetleri Valiliğimize, Emniyet Müdürlüğümüze ve Belediye Başkanlığımıza ileterek, korsan araçlara karşı haklı mücadelemizi verdik ve mücadeleye devam edeceğiz. Ancak burada üyelerimizin de duyarlı davranarak bu tür araçları odamıza bildirmeleri gerekmektedir. Taksici üyelerimizin bağlı bulundukları durak haricinde, diğer durakların bulundukları yerlerin yakınlarında uzun süreli bekleme yapmamaları, şehrin değişik bölgelerinde, eğlence yerleri, bar, kafeterya gibi mekanların önlerinde bekleme yapmamaları, yolcu aldıklarında her zaman taksimetrelerini açmaları, esnafımıza atıf edilen kötü taksici imajını üzerlerinden atarak trafikte ve araçta saygılı taksi şoförü imajını kazanmalarını diler tüm esnafımıza hayırlı kazasız belasız bol kazançlı yeni bir yıl dilerim” dedi .

 114 total views,  2 views today

Next Post

Sedefçi, sosyal ortamda en çok takipçisi olan 10 belediye başkanı arasında

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, sosyal ortamda en çok takipçisi olan 10 belediye başkanı arasına girdi. Sosyal Medya Analizi ve Raporlama Platformu (SOMARP) tarafından 10 büyükşehir belediye başkanının Twitter hesapları incelenerek yapılan araştırmaya göre, en çok takipçisi olan, en çok retweet edilen ve favorilere eklenen belediye başkanları belirlendi. Araştırmada, Ankara, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp