Erbey’den Yıllık Aidat Ve Katılma Payı İçin Uyarı

admin

Edine Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanuna ilişkin özellikleri kapsayan 10-09. 2014 tarihinde TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilen 6552 sayılı (Torba) Kanun, 11-Eylül -2014 tarihli ve 29116 sayılı Mükerrer Resmi Gazete’de yayınlanarak, yürürlüğe girdiğini belirterek şunları söyledi, “ 6552 sayılı Kanun ile yapılan ve esnaf ve sanatkârlarımız ile teşkilatımızı ilgilendiren düzenlemeler şunlardır:

ERBEY KILIÇ

1-Esnaf ve sanatkârlarımızın 11 Eylül 2014 tarihinden önceki; yıllık aidat borçları ile odaların birlik ve üyesi oldukları federasyonlara, birlik ve federasyonların Konfederasyona olan katılım payı borçları yeniden yapılandırma kapsamına alındı. Esnaf ve sanatkârlarımızın, yıllık aidat borçları ile odaların birlik ve üyesi oldukları federasyonlara birlik ve federasyonların Konfederasyona olan katılım payı borçlarıdır.

2-Yıllık aidat ve katılma payı borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin olarak getirilen, hükümlerden yararlanmak isteyen üyeler ile teşkilat birimlerimizin, Kasım-2014 ayı sonuna kadar ilgili oda veya üst kuruluşa dilekçe veya yazıyla başvuruda bulunmaları gerekiyor.

3-Borç asıllarına, halen uygulanmakta olan 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine ilişkin Kanunda öngörülen faiz oranı yerine, yurtiçi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) oranları uygulanacak ve buna  göre  hesaplanan yeri borç toplamı bulunacaktır.

4-Esnaf ve sanatkârlarımız ile teşkilatımızın bu Yasa ile getirilen düzenlemelerden yararlanabilmeleri için dava açmamaları, açılmış davalardan vazgeçmeleri ve Kanun yollarına başvurmamaları gerekmektedir.

5-Ödenmesi gereken toplam  borcun; birinci taksit ödeme süresi içinde (Aralık-2014 ayı sonuna kadar) peşin ödenmesi, halinde toplam borçtan %10 oranında indirim yapılacak.

6-Borçların ödenmesi gereken süre ve öngörülen sistem içinde kısmen veya tamamen ödenmemesi halinde; ilgililer bu Kanun hükümlerinden yararlanamayacaklardır.

7-Borcun ve faizin hesaplanması ve tahsiline ilişkin olarak, teknik ayrıntılar daha sonra gereken açıklamalar yapılarak teşkilatımıza duyurulacaktır. Oda üyesi arkadaşlarımız daha detaylı bilgi almak için odamıza başvurabilirler” dedi

 

 

 161 total views,  2 views today

Next Post

Davullu-Zurnali Davet Ettiler

Edirne Belediyesi, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Türk Şehitlikleri Vakfı işbirliği ile yürütülen, Türkiye’nin 2.büyük şehitlik projesi olan Edirne Asker Hastanesi Şehitliği’nin temel atma törenine, Edirne esnafını davullu-zurnalı davet ettiler. Edirne Belediyesi, Edirne Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ve Edirne Belediye Başkanlığı, Edirne için büyük […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp