Erdal Çağlayan Şoförler Odası Başkanlığına Adaylığını açıkladı.

admin

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı’na  aday olduğunu açıklayan Erdal Çağlayan Lalezar Restaurant’ta basın toplantısı düzenledi.  Taksici esnafın büyük katılım sağladığı basın toplantısında konuşan Erdal Çağlayan; “Biliyorsunuz 2018 yılı Ocak Ayı ile Mart ayı sonuna kadar Esnaf kanunu çerçevesinde Türkiye genelindeki tüm meslek odalarının seçimi yapılacak. Bizim üyesi olduğumu meslek odası Edirne Şoförler ve Otomobilciler odasının seçimi de bildiğiniz gibi 25 Şubat 2018 tarihide yapılacak. Ben 22 yıldan bu yana taksicilik mesleği içinde olan bir arkadaşınız bir kardeşiniz olarak bu göreve talibim.  Meslek hayatım boyunca hiçbir zaman çizgimi değiştirmedim.

 

“22 yıllık meslek hayatımda hiçbir zaman meslektaşlarıma, mesleğime ihanet etmedim”

Her zaman doğru bildiklerimi söylemekten kaçınmadım. Eleştirilerimizi her zaman meslek adına yapan bir pozisyonda bugüne kadar yol aldık. Bu mücadelemizde hiçbir zaman yol arkadaşlarımıza ihanet içinde olmadık. Yalan söylemedik. Doğru bildiğimizi her zaman her platformda haykırmaya devam ettik. Erdal Çağlayan olarak 22 yıldan bu yana bu meslekte hiçbir zaman meslektaşlarıma, mesleğime ihanet etmedim. Saygısızlık yapmadım ve bununla da gurur duyuyorum. Arkadaşlar bizim meslek odamız Edirne il genelinde 34 tane meslek odasının içinde en işleyişi yoğun ve en güçlü meslek odası konumundadır.

Son dönemlerde kamuoyunda saki ETUS taki arkadaşlarla Taksici esnaf arasında bi sıkıntı varmış gibi algılar yaratılıyor. Bakın arkadaşlar bizim ETUS’la ve onun ortaklarıyla hiçbir zaman problemimiz olmadı ve olamaz. Çünkü hepimiz şoför esnafıyız. Birimiz toplu taşıma, birimiz de özel taşıma yapıyoruz. Dolayısıyla sorun yaşamamız mümkün değildir. ETUS  ortağı olan yöneticilerin bulunduğu mevki ve makamlarda diğer camiaya karşı yaklaşımlarını her zaman yöneticiler düzeyinde eleştiriyoruz.  Erbey başkanımız malumunuz üzere aday olmayacağını söyledi ve ardından Ali arkadaşımız adaylığını açıkladı. Erbey başkanımıza bugüne kadar yaptıkları ve verdiği hizmetler için teşekkür ederiz. Çok dürüst bir insandır ve bizim büyüğümüzdür. Ben hakkımı sizin adınıza ve kendi adıma helal ediyorum.

“Şoförler Odası bugüne kadar aidat alma dışında hiçbir şey yapmadı”

Bakın arkadaşlar Şoförler odası bugüne kadar aidat alma ve vezne görevi yapma dışında başka bir hizmetinin olmadığını hepimiz biliyor ve yaşıyoruz. 1100 tane üyesi olan meslek odamızın kurtarıcı dahi yoktur. Geçen seçimde söz verdiler ama sözünde de durmadılar. Odanın kurtarıcı maliyeti odaya ağır gelebilir ama Sanayide bu işi yapan arkadaşlar var.

Onunla bu konu çözülebilir.  Biz bunun sözünü açıkça veriyoruz. Kurtarıcı sorununu göreve geldiğimiz anda çözeceğiz. Yine bir diğer önemli konuda biliyorsunuz hepimiz araçlarımızı değiştirdik. Odamız şunu yapabilirdi, Arkadaşlar gelin bu araç değiştirme sürecinde şu firmayla anlaştık, iyi bir indirim de yapıyor, buradan alın diyebilirdi. Hepimiz gittik bireysel aldık. Bakın toplu olarak bu araçlar alınsaydı ciddi anlamda indirim alabilirdik. Bunları eleştirmek ve söylemek hakkımız.

“%100’ün üzerinde Korsan Taksi sorunu var”

Yine biliyorsunuz Korsan taksi sorunu var. Şu anda geçen seneye göre Yüzde yüzün üzerinde Korsan taksi var. Korsan araç var şehrimizde. Bu konu gündemden düşememesi gereken bir konuydu. Ama hiçbir zamanda gündeme gelmedi. Korsan taksiler de artarak Edirne’de çalışıyor. Bunun sorumlusu ben değilim. Bizim hakkımızı koruyacak kişiler oda yöneticileridir.  Bakın esnafa 30 bin lira 36 ay vadeli faizsiz kredi verilecekti. Federasyon bunu odaya bildirdi. Ama odamız bize bildirmedi. Biz Yerel gazeteleri takip ederek bu olayları öğrenmek zorunda değiliz. Odanın mesaj sistemi var. Bize niye sms gönderilmedi?. Her şeye SMS gönderirken bu mesajı niye bize göndermediniz?. Bu iyi niyetli bir olay değildir. Bu krediyi kimlerin kullandığını da çok iyi biliyoruz. Bize de faizli kredi kullanmak nasip oldu.

 235 total views,  2 views today

Next Post

GAYTANCIOĞLU; “Hukukun işlemediği bir ülkede biz nasıl yaşayabiliriz?”

CHP Edirne İl Binasında düzenlenen Basın toplantısına CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, CHP Havsa İlçe Başkanı Hüseyin Özden, ve partililer katıldı. Burada bir açıklama yapan CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu, Taşeron sistemde CHP’ye göre çalışan herkesin kadroya alınması gerektiğine vurgu yaparak sözlerine şöyle devam etti; […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp