ERDEM “ AKP gülenin gelmesini istemiyor”

admin

erdem-akp-gulenin-gelmesini-istemiyor-3

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’ye gelen CHP İstanbul Milletvekili ve parti meclisi üyesi Eren Erdem, demokratik kitle örgütlerini ziyareti sonrası parti il merkezinde bir basın toplantısına katıldı.  B asın toplantısında Edirne Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile gençlik kolları başkanı da yer aldı. Çok sayıda partilinin izlediği toplantıda ilk olarak söz alan İl Başkanı Pekcanlı milletvekilleri ile sendikalar ve diğer demokratik kuruluşlarını ziyaret ettiklerini belirtti. Daha sonra sözü Erdem’e verdi. İktidar partisi yetkililerinin Yeni Kapı ruhunu yaşatmak iddiasını yanıtlayan Erdem, “ Biz burada rejimin tehlikeye girdiğini dikkate alarak ülkede birlik ve beraberlik ruhunu  aşılama için  Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun buradaki toplantıya katıldığını daha sonra yapılan  Adli Yılı açılışına katılmadığını, Bunun sarayda yapılmasının  kuvvetler ayrılı ilkesine aykırı olduğunu kaydetti.

ABD’YE GİDEN DOSYALARDA YETERLİ SUÇ YOK 

Erdem .” iktidar partisi sözcüleri Fetullah Gülen’in Amerika’dan gelmesini ister gibi göründükleri aslında onun buraya gelmesini istemediklerini biliyoruz. Zira bu kişi buraya gelse iktidar partisi ile ortak çalışmalarının ortaya çıkacağını bildikleri için ABD’ye talep ettikleri dosyalarda Gülen’i suçlayıcı delillerin bulunmadığı Amerika yetkililerince ifade edildi. O halde İktidar partisi aslında Gülen’in  Türkiye’ye gelmesinden yana değil” dedi.

Ülkede terörün devam ettiğini bunun yanında Türk ordusunun Fırat Kalkanı hareketine başladığını, orada Türk Ordusuyla birlikte olan adına (ÖSO) denilen kişilerin çeşitli etnik guruplardan ve teröre bulaşan kişilerden meydana geldiğini kaydederek; “Türk Ordusu bu topraklardan çekildikten sonra yerini bu guruba bırakacağı söyleniyor. Bu yapıda olan bir gücün o toprakları muhafaza etmesinin mümkün değildir. Kısa sürede buraları yine ya İşid’in ya da PYD nin işgaline uğrar. Aslında bu hareket öncesi Hükümetin bu topraklarda meşru hükümet olan Suriye hükümetiyle işbirliği yaparak terörist gurupları temizleme yoluna gitmiş olsaydı, kısa sürede bu bölgeye barış gelirdi.  Yurt içinden şehitlerimiz geliyordu, şimdi ise yurt dışından Fırat Kalkanı harekâtı yapan askerlerimizden şehit haberleri gelmeye başladı” dedi.

erdem-akp-gulenin-gelmesini-istemiyor-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HÜKÜMETİN ELİNDE OLAN DARBE SONRASI OLUŞACAK HÜKÜMET LİSTESİ AÇIKLANMALI

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili olarak kimlerin hangi makama geleceği yolunda kitapçığın olduğu söyleniyor bunu herkes biliyor fakat kitapçık açıklanmıyor. Açıklanmamasının nedeni ise  listenin büyük bölümünün kendi partilerinden oluşmasıdır. Halkımızın bu olanları çok iyi değerlendirmesi gerekir tarikat yapılanmasına izin vermemeliyiz. Bir tarikat gidecek bir başka tarikat onların yerini dolduracak. CHP olarak bunlarla mücadele edeceğiz bize uzatılan her elma şekerinin arkasından gitmeyeceğiz. Bugün sadece Fetullahçılar tutuklanmıyor. Onların yanında günahsız bir olayla ilgisi bulunmayan insanlar da tutuklanıyor. Gülen’i istiyoruz diye iktidar mensupları bir süre öncesine kadar bu kişinin emekli maaşını ödediler. Biz teröre bulaşan kişilerin ceza görmesinden yanayız. Yalnız kurunun yanında yaş ta yanmamalı: partililerin İktidar partisinin bu durumunu herkese anlatması gerekir. İktidar olmak istiyorsak bunu yapmak zorundayız” dedi.

erdem-akp-gulenin-gelmesini-istemiyor-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPLUMUNBİRLİK VE BERABERLİĞİ BOZULDU    

Daha sonra  söz alan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu iktidar partisinin her alanda tahribat yaptığını eğitim sistemini içinde çıkılmaz hale getirdiğini belirterek, “ düne kadar iktidar partisi Fetullahçı denilen kişilerle  birlik ve beraberlik içindeydi izlenen yanlış dış politika sonucu ülkemiz terör bataklığına girdi . Türkiye adeta terörün karargahı haline geldi. Bu dönemde CHP’ye çok önemli görevler düşmektedir. Ülkeye kurulmak istenen tuzağa düşmemeliyiz. Bunları günahsız insanlara zarar vermesinin önüne geçmeliyiz”  diye konuştu.

Son olarak söz alan CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, CHP’nin çağdaş ve demokrat bir parti olduğunu iktidara tarikatlara sızmasına izi verilmeyeceğini belirterek,” terör olaylarının araştırılması için önerge verdik. İktidar partisi yanaşmadı. Milletvekillerinin tamamının dokunulmazlıkları kaldırılsın. Ülkede meydana gelen olayların failleri ortaya çıksın. Biz Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunu sağlamış bir parti olarak ülkenin kurucu değerlerine sahip çıkılmasından yanayız: Ülkenin güvencesi CHP iktidarı ile sağlanacaktır” dedi.

CHP Milletvekilleri basın toplantısından sonra partililerle soru cevap şeklinde toplantılarına devam etti

BİR GÜN SONRA GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ EDİRNE’DE

İstanbul Milletvekili Eren Erdem’in ardından 8 Eylül Perşembe günü( bugün) CHP Genel Başkan Yardımcısı Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’da Edirne’ye gelerek saat 13.00 ‘te İl Başkanlığında basın toplantısı yapacak.

 

 88 total views,  2 views today

Next Post

BİRCAN “Bakan topu taca atıyor”

                Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan çiftçi desteklemelerinden yapılan kesintiler ile ilgili vermiş olduğu soru önergesine “kesintininkaldırılması Maliye Bakanlığının işi” yanıtına sert tepki göstererek, “Tarım Bakanı topu taca atıyor. Çiftçimizin bakanlığı çiftçimiz için kesintilerin kaldırılması için hiçbir çabanın içerisinde değil. Görevinden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp