Erdin Bircan dolu mağduru çiftçinin yanında

admin

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, dolu yağışından zarar gören tarlaları gezerek, mağdur olan çiftçilerin sorunlarını dinledi.

CHP’li Erdin Bircan dolu nedeniyle ekinleri zarar gören çiftçileri ziyaret ederek, zararın boyutlarını yerinde inceledi.

Erdin Bircan dolu mağduru çiftçinin yanında (3)

 

 

 

 

 

 

 

Erdin Bircan Meriç İlçesi Adasarhanlı Köyünde çeltik ve buğday tarlalarını inceleyerek, dolunun yarattığı tahribatı gördü. Bin dönüm kadar çeltik tarlasının zarar gördüğü Adasarhanlı Köyünde çiftçilerden bilgi alan Bircan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının bu konuda çiftçilerimize destek olmak zorunda olduğunu hatırlatarak, yaşanan mağduriyetin giderilmesi için elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi.

Erdin Bircan dolu mağduru çiftçinin yanında (5)

 

 

 

 

 

 

 

Adasarhanlı Köyünden Balabancık Köyüne geçen Erdin Bircan, burada da zarar gören buğday tarlalarını ve kavun karpuz tarlalarını  gezdi. Çiftçimizin dertlerini dinleyen Bircan, çözüm için yetkililerle görüşeceğinin sözünü verdi.

İpsala İlçesinin Sultanköy’üne de giden Erdin Bircan, burada da Balabancık Köyünde olduğu gibi doludan etkilenen buğday tarlalarını ve kavun karpuz tarlalarında  incelemelerde  bulundu.

Erdin Bircan dolu mağduru çiftçinin yanında (1)

 

 

 

 

 

 

 

Dolunun bir doğal afet olduğunu söyleyen Bircan, ” Dolu doğal afet diye yetkililerin hiçbir şey yapmamasını da kabul etmiyoruz. Mağdur çiftçimizin mağduriyetinin giderilmesi için elimden gelen her şeyi yapacağım” dedi.

Erdin Bircan dolu mağduru çiftçinin yanında (2)

 

 

 

 

 

 


Erdin Bircan dolu mağduru çiftçinin yanında (4)

 8 total views,  2 views today

Next Post

MADALYALARIYLA PAZARA GELDİ

              Trakya Birlik İlköğretim okulunda bu yıl üçüncü sınıfa geçen  İzay Baybüre, 5 yıldan bu yana  DSİ altyapısında  yüzme sporuna devam ettiğini  Okulların tatil olduğu dönemde  DSİ’li yüzücüler ile  misafir yüzücüler arasında  müsabaka düzenlendiğini  bu müsabakalarda  kendisinin  Kelebek, sırtüstü  ve Kurbağalama dalında yarışmaya katıldığını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp