Erdin Bircan kamyoncu esnafının yanında

admin

CHP Edirne Milletvekili adayı Erdin Bircan Edirne Merkez’de kamyoncu esnafını gezdi.

Erdin Bircan, Edirne Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ni Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ETUS Başkanı Hakan Giyik, Ankara Şöforler Odası Başkanı Erbey Kılıç ile birlikte ziyaret etti. Kooperitif başkanından kamyoncuların en dertli olduğu konuları dinleyen Erdin Bircan, “Daha önce de Uzunköprü ve Keşan taşıyıcı kooperatiflerini ziyaret etmiştim. Sorunlarınızı biliyoruz. En büyük sıkıntı K belgelerinin devredilememesi ve C belgeli yurtdışı taşımacılığı yapan taşıtların yurtiçinde da çalıştırılmaları. Onlar ucuz mazot alıyorlar gümrükten sonra yurtiçinde sizden avantalı durumda taşımacılık yapıyorlar” dedi. Bircan, CHP olarak sorunların çözümünü sağlayacaklarının güvencesini verdi.

Jpeg

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile birlikte kooperatifin 60 tonluk kantarının da açılışını yapan Erdin Bircan ve beraberindekiler, buradan 103 nolu Taşıyıcı Koop. ve Nakliyeciler Garajına geçti. Buradaki kamyoncu esnafı da benzer sonrunları dile getirdi. Taksi, minibüs ve servis araçlarında uygulanan plaka tahdidinin kamyonlar için de uygulanmasını isteyen kamyoncular, böylece kamyonculuğun da değerinin artacağını söyledi. CHP melletvekili adayı Erdin Bircan, Yaşanacak Bir Türkiye Programının amacının toplumun tüm kesinlerini refaha ulaştırmak olduğunu belirterek, Kamyoncuların haklı taleplerini CHP iktidarında çözeceklerini ifade etti.

Erdin Bircan kamyoncu esnafının yanında (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bircan, kamyoncular ile görüşken CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak arayarak kamyoncuların belge sıkıntılarını çözeceklerinin sözünü verdi. Ucuz mazot konusunda da çalışma yaptıklarını belirten Öztrak, kamyonculardan destek istedi.

Edirne’deki yerel basın temsilcileri ile de görüşen Erdin Bircan, yerel basının önemine dikkat çekti. Vatandaş, Edirne Gündem ve Edirne Ajans Gazetelerinin temsilcileri ile biraraya gelen Bircan, yerel basını sürekli gezeceğini ve sorunlarını dinleyeceğini söyledi.

Akşam programında Karaağaç’a giden Erdin Bircan, Yaşanacak Bir Türkiye’nin CHP iktidarında gerçekleşeceğini söyleyerek, “CHP programıyla mutluluk vaad ediyor” dedi.

 

 

 

 5 total views,  2 views today

Next Post

Üç ülke arasında sınırsız dostluk yarı maratonu

Edirne Basın ve Enformasyon Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda 14 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu hakkında bilgi verildi. Türk, Yunan, Bulgar atletlerinin katılacağı yarı maraton koşusu ile ilgili olarak açıklama yapan Türk Yunan, Bulgar Dostluk Gurubu Başkanı Haluk Kaya, Türk Yunan Bulgar dostluk Gurubu Derneğinin 2013 yılında kurulduğunu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp