Erdin Bircan: Köylerimiz susuz bırakıldı

admin

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Hamidiye içme suyu grubundaki köylerin tarımsal amaçlı açılan iki kuyu yüzünden susuz kalmasına tepki gösterdi.

CHP’li Erdin Bircan, Hamidiye içme suyu grubundaki 14 köyün tarımsal sulama amaçlı açılan iki kuyu nedeniyle içme suyu alamadığını belirterek, “Hemşerilerimiz susuzluk çekiyor. Su kaynağına bu kadar yakın bir alana tarımsal sulama amaçlı açılan yeni 2 kuyu köylere su gitmesine engel oluyor. Köylülerimiz susuz kalıyor” dedi.

erdin bircan

 

 

 

 

 

 

 

 

AÇILAN İKİ KUYU KÖYLÜLERİ SUSUZ BIRAKTI

Hamidiye içme suyu grubunda bulunan, Uzunköprü’ye bağlı Hamidiye, Gazihalil, Türkobası, Maksutlu, Kırköy, Harmanlı, Çavuşlu, Kadıgebren, Karabürçek, Süleymaniye, Karapınar, Altınyazı, Alıç ile Keşan’a bağlı Kozköy, içme suyu kaynağına yakın tarımsal amaçlı açılan 2 derin kuyu nedeniyle susuzluk sorunu çekiyor. Köy halkının içme suyu kuyulara yeterince su gelmediği için ciddi bir sorun yaşanıyor.

SU KAYNAKLARIN DİKKATE ALINMASI GEREKİRDİ

Erdin Bircan, konunu takipçisi olduğunu açıklayarak, “Tarımsal amaçlı kullanılacak sulama için açılan kuyuların su kaynağına bu kadar yakın olmaması gerekiyor. Köylümüz bu yüzden susuzluk çekmektedir. 14 köyümüzün susuz kalmasının hemen önlenmesi gerekmektedir. DSİ ekipleri olayı tespit etmiştir. Bir an önce susuzluğun bitirilmesi için gerekli tüm mercilerle görüşmelerimiz devam edecektir.” dedi.

 

 

 122 total views,  8 views today

Next Post

Muhtarlıklar tebligat merkezi gibi

Edirne mahalle muhtarlıkları PTT elemanları tarafından adreste bulunamayıp muhtarlıkları teslim edilen tebligatlarla adeta  tebligat merkezi haline geldi. Kendilerine teslim edilen tebligatların büyük bölümünün trafik suçu tebliğ zarfları, muhakeme duyuruları, ile icra teblig zarflarından oluştuğunu belirten Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı ve Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı  İrfan Tasmalı Posta elemanlarımız  üzerine düşen görevi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp