Erdin Bircan Sivas’ta Madımak şehitlerini andı

admin

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Sivas’a giderek Madımak katliamında yaşamını yitiren aydınları karanfillerle andı.

CHP’li Erdin Bircan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ve yüz milletvekili ile birlikte Madımak Otelinin önünde 2 Temmuz 1993 Sivas katliamında yaşamını yitiren şehit aydınları andı.

Erdin Bircan Sivas'ta Madımak şehitlerini andı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ankara’dan Sabah 05.00’da hareket eden CHP Heyeti Sivas’a gelir gelmez, Madımak Otelinin önüne gelerek burada yapılan anmaya katıldı. CHP heyeti Madımak otelin önüne 2 Temmuz 1993’te katledilen 37 aydın için karanfiller bıraktı.

CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, 2 Temmuz’da katliamın gerçekleştirildiği yerde olmanın insanı daha da derinden etkilediğini belirterek, “Madımak katliamı deyince aklına gelen otelinin merdivenlerinde bekleyen aydınların çekilmiş bir fotoğrafı vardır. O merdivenleri görmek, o acıların yaşandığı yerden o fotoğrafa bakmak daha büyük bir acı veriyor” dedi.

Erdin Bircan Sivas'ta Madımak şehitlerini andı (2)

 164 total views,  2 views today

Next Post

Gürkan engelli dernekleriyle iftarda bir araya geldi

Tüm belediye projelerinde ‘Engel sadece yürektedir’ sloganıyla hareket eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne’de faaliyet gösteren engelli dernekleriyle Villa’da düzenlenen iftarda bir araya geldi.İftara Belediye Başkanı Recep Gürkan,Başkan Yardımcıları Ertuğrul Tanrıkulu,Çiğdem Gegeoğlu,Selçuk Çakır,Hakan İşcan,Belediye Meclis Üyeleri Hakan Geyik,Erkan Makas,Engelli Dernekleri BaşkanlarıErol Adem Düzkes,Dilek Kaynak,Serpil Erkenciler,Sedef Durna ve Dernek Üyeleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp